reklamı kapat

POPÜLER

Performans kitiyle “kafayı bulmayı” hedefleyen bir polisin dramı

Amerika’da yaşanan olay, son dönemin en trajikomikleri listesine girme konusunda fazlasıyla iddialı.

Son dönemin popüler uygulamalarından birisi olan LetGo, kullanıcılara elinden çıkarmak istediği her türlü eşyanın kolayca internet üzerinden satışa çıkartabilmelerine olanak sağlıyor. Uygulamaya girip biraz kullandığınızda tekstilden, elektroniğe, otomobilden mobil cihazlara binlerce ürünün satılanlar arasında olduğunu görebilirsiniz. Uygulamayı kısaca anımsadıktan sonra radarımıza takılan ve sizlerle paylaşmakta olduğumuz ironik olaya dönelim. Olay, elinde Toyota tarafından üretilen Scion tC‘ye uygun olarak üretilmiş metanol enjeksiyon kitini LetGo üzerinden satmak isteyen Corey Gomez isimli kullanıcı ve kendisinin polis olduğunu belirten diğer kullanıcı arasında Amerika‘da geçiyor. Burada hikayeye bir virgül koyup kısaca metanol kitinin ne olduğu kısaca anımsamakta fayda var.


Otomobillerde emme manifolduna su-metanol karşımını püskürten ve var olan yakıt hava karşımının sıcaklığını düşürerek daha fazla güç elde edilmesi görevini gören metanol kitleri, turbo beslemeye sahip performans otomobillerinde kullanılan yaygın bir modifiye yöntemleri arasında yer alıyor. Metanol aynı zamanda oktan olarak da yüksek değerli olduğu için ciddi hatırı sayılır performans atışı sağlamasıyla da bilindiğini belirtmekte fayda var.


Kitin sahibi Corey Gomez, uygulama üzerinden ilanı yayınlamasının kısa bir süre ardından telefonuna beklediği bildirimi almış. İlan için gelen mesajı açtığında, ürünün hala satılık olup olmadığı sorusuna ve cevap veren Gomez, karşıdaki kişiye kitin satılık olduğunu ve kendisinin mi gelip teslim alacağını sormuş. Ardından gelen, “Evet, bu arada ben bir polisim ve kimseye bundan bahsetme” cevabının ardından biraz şaşırsa da olumlu cevap veren Gomez, karşı tarafa Scion tC‘sinin olup olmadığını sormuş. Tam da noktada işin seyrini değiştirecek olan; “Hayır, ben meth kitini istiyorum, methi severim” cevabını alan Gomez, karşısındaki kişinin, elinde aslında uyuşturucu etkisi olan metamfetamin maddesini sattığını ve durumun tamamen yanlış anlaşılmadan ibaret olduğunu anlamış. Hemen ardından bu kitin otomobillerde performans artışı için kullanıldığını açıklamış. Bu cevabın ardından muhtemelen büyük bir şaşkınlık yaşayan karşı taraf özür dileyerek usulca konuşmadan uzaklaşmış gibi gözüküyor. Ne söylenebilir ki, üzgünüz memur bey ama bu sefer siz yakalandınız…