reklamı kapat

POPÜLER

Einstein’ın hayatını anlatan Genius’ın ikinci sezon dahisi belli oldu

National Geographic‘in biyografik serisi Genius ilk sezonu kapattı. Albert Einstein’ın hayatına odaklanan ilk sezon oldukça ilgi görmüş ve beğenilmişti. İkinci sezonda ise yeni bir dahi ile baş başa olacağız.

National Geographic, dahilerin sadece yaptıkları işi değil özel hayatlarını da ekrana taşıdığı yeni Genius serisini duyurduğunda bir hayli heyecanlanmıştık. Nitekim ilk sezonun ana karakterinin Albert Einstein olması da merakımızı iyiden iyiye körüklemişti. Projeyi başarıyla kapatan ekip, ikinci sezon için hız kesmeden çalışmalarını devam ettiriyor. İkinci sezonda bilimden sanata geçiş yaparak Pablo Picasso‘nun hikayesine tanık olacağız.

Genius’un baş yapımcılarından Ron Howard, Picasso’nun proje için konuşulan ilk isimlerden olduğunu ve Einstein’ın ardından başarılı bir devam hikayesi çıkaracağını belirtiyor. Picasso’nun halkın sanata ve yaratıcılığa olan bakış açısını nasıl değiştirdiğine tanık olacağımız yeni sezonda, sanatçının dünyaya bakış açısını da daha yakından görebileceğiz. Picasso’nun hayat hikayesinin fazlasıyla zengin, dramatik ve tartışmalara açık olduğu eklenirken dizinin sunabileceklerini de genişleteceği belirtiliyor. Senaryonun ise ilk sezona benzer bir şekilde ilerleyeceğini söyleyelim. Yeni sezonda yer alacak oyuncular şimdilik belirsiz. Pablo Picasso’yu televizyon ekranlarında görebilmek için gelecek seneye kadar beklememiz gerekiyor.