reklamı kapat

POPÜLER

Süreç hareketleniyor; Harley-Davidson’dan sürpriz Ducati hamlesi

Kaynaklardan gelen bilgilere göre yaklaşık iki aydır konuşulan satış sürecine Amerikalı dev de dahil olmaya hazırlanıyor.

Volkswagen grubu bünyesinde hayatına devam eden İtalyan motosiklet üreticisi Ducati‘nin satışıyla ilgili ilk detay ve iddiaları nisan ayının son günlerinde sizlerle paylaşmıştık. Emisyon skandalı yüzünden mali sıkıntılar yaşayan grubun geçtiğimiz dönemde aldığı tedbir ve attığı adımların ardından gündeme gelen haberlerde Volkswagen cephesinin Ducati’yi elden çıkarmak için talep ettiği rakamın 1,5 milyar euro civarında olduğu masada görünen muhtemel ilk müşterilerinse Çin merkezli markalarla birlikte Hindistan merkezli Hero ve Aston Martin’i 2007 yılında finanse eden Kuveyt ve Amerikan ortaklı konsorsiyum olduğu ortaya çıkmıştı. Aradan geçen iki aylık sürecin ardından gündeme gelen yeni iddia ise ortalığı çok daha fazla hareketlendirecek gibi gözüküyor.


Reuters’de yer alan habere göre bu ortaya çıkan bilgilerin izinden giden Harley-Davidson sürece ortak olarak Ducati’yi kendi bünyesine katmak için harekete geçmeye hazırlanıyor. 1,67 milyar dolarlık bir teklifle Volkswagen grubunun kapısını çalmaya hazırlandığı ifade edilen Harley bu satın almayla birlikte pazar payını önemli oranda artırma peşinde. İddialara göre Harley-Davidson ile birlikte masaya oturmaya hazırlanan bir diğer yeni markaysa Hindistan merkezli Bajaj. Motosiklet tutkunlarının merakla beklediği sürecin sonunda gülen tarafın kim olacağı gizemini korurken bir kesim şimdiden bu satın almanın Harley-Davidson tarafından yapılarak ortaya çok daha güzel makinelerin çıkmasını dilemeye başladı bile. Bekleyip göreceğiz.