reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen’in emisyon skandalı Ducati’yi de mi vuruyor?

Skandal sonrası yaralarını sarmaya çalışan Volkswagen grubu ihtiyaç duyduğu finansmanı Ducati’nin satışında elde edebilir.

Yaşanan emisyon skandalının ardından motor sporları departmanlarıyla iki önemli organizasyondan çekilme kararı alan Volkswagen grubunda sular bir süre daha durulmayacak gibi gözüküyor. İlk adımda Audi’yi Dünya Dayanıklılık Şampiyonası‘ndan hemen ardından son üç sezonun şampiyonu ralli takımını Dünya Ralli Şampiyonası’ndan çeken grupla ilgili önemli bir haber ortaya çıktı. Reuters’te yer alan habere göre günümüzde yaşanan kayıpların yaralarını sarmak adına halen çalışmalarını yürüten ve geri aldığı dizel modelleri üzerinde gerekli işlemleri yaptıktan sonra tekrar satışa sunan Volkswagen’in ünlü motosiklet markası Ducati‘yi gözden çıkartabileceği söyleniyor.


Haberde grup yetkililerinin 2012 yılında Audi tarafından 860 milyon euroya satın alınan Ducati’nin satışı için muhtemel alıcılarla görüşme içerisinde olduğu ifade edilirken grubun özellikle son dönemde her markasında atılım içerisinde olduğu elektrikli otomobil modellerine de finansman sağlamak istediği belirtiliyor. İddiaya göre Volkswagen cephesinin Ducati’yi elden çıkarmak için talep ettiği rakam ise 1,5 milyar euro civarında. Masada gözüken muhtemel müşterilerse Çin merkezli markalarla birlikte Hindistan merkezli Hero ve Aston Martin’i 2007 yılında finanse eden Kuveyt ve Amerikan ortaklı konsorsiyum. Volkswagen’in bu bu süreçte satış kararının alıp almayacağını veya beklenen rakamların kabul edilip edilmeyeceğini önümüzdeki günler gösterecek.