reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’dan sürüş esnasında gelen mesajları sizin yerinize yanıtlayan uygulama

Akıllı telefonlar bir yandan hayatımızı kolaylaştırırken diğer yandan da ciddi kazalara davetiye çıkarıyor. Telefon kullanırken çevresinde olan bitenlerden bihaber kalan kişiler hem yürürken hem de otomobil kullanırken kazaya sebebiyet verebiliyor. Samsung’un geliştirdiği yeni uygulama sayesinde otomobilde mesajlarla dikkatin dağılmasının önüne geçiliyor.

Otomobil kullanırken gelen mesajlara cevap vermek çok tehlikeli ve zaten yasal olarak da cezası bulunuyor. Fakat mesaj atan kişiye geri dönüş yapılmadığında karşı taraf endişelenebiliyor ve nerede olduğunuzu merak etmesi kaçınılmaz oluyor. Samsung’un In-Traffic Reply isimli uygulaması sayesinde araçta olduğunuz herkese kolayca bildirilebiliyor.

GPS sayesinde otomobil kullandığınızı veya bisikletle seyahat ettiğinizi algılayabilen uygulama, gelen mesajlara otomatik olarak cevap veriyor. Mesaj içeriğinde şu an araç kullanıldığı için mesaj atılamayacağı belirtiliyor ve mesaja bir de sevimli bir görsel iliştiriliyor. Ayrıca arama geldiğinde de yine arayan kişiye meşgul olunduğu yönünde mesaj gönderiliyor. Bu mesajların gönderilebilmesi için kullanıcının herhangi bir şey yapmasına gerek kalmıyor. İstendiği takdirde ayarlar üzerinden gönderilen hazır mesaj özelleştirilebiliyor ve farklı bir mesaj bırakmak mümkün oluyor.

Şimdilik beta aşamasında olan uygulama sadece belirli bir grup tarafından kullanılabiliyor. Mayıs ayının ortalarında ise uygulamanın Google Play Store’daki yerini alacağı belirtiliyor.

 

YORUMLAR