reklamı kapat

POPÜLER

İkinci World War Z filmine David Fincher takviyesi

Fight Club, Seven, Gone Girl ve The Social Network gibi filmleriyle adından söz ettiren başarılı yönetmen David Fincher şimdi de World War Z 2 için kamera arkasına geçmeye hazırlanıyor.

Bildiğiniz gibi World War Z ilk filmiyle 2013 senesinde izleyici karşısına çıkmıştı. Max Brooks‘un aynı isimli eserine dayanan bu yapım zombi salgını konseptine odaklanıyor. Brad Pitt‘in hayat verdiği eski Birleşmiş Milletler müfettişi Gerry Lane salgını durdurmanın bir yolunu arıyor. Marc Forster tarafından yönetilen film dünya genelinde 540 milyon dolar gişe hasılatı elde etmişti. Yapımcıların da bu hikayeyi bir üçleme olarak gördüklerini açıklamasının ardından devam filmine dair iddialar çeşitlenmeye başladı. O zamandan beri David Fincher‘ın ismi ikinci filmle birlikte anılmaya başlamıştı. Aradan geçen uzun zamanın ardından bu iddialar onaylandı. Fincher, World War Z 2’nin yönetmenliğini üstlenmek üzere imza attı.

Tecrübeli yönetmen son olarak büyük ses getiren Gone Girl‘ün kamera arkasına geçmişti. Şimdi daha önce defalarca birlikte çalıştığı Brad Pitt ile yeniden bir araya gelecek. Bildiğiniz gibi ikili daha önce Seven, Fight Club ve The Curious Case of Benjamin Button gibi yapımlarda güçlerini birleştirmişti.

İkinci filmin ne zaman vizyona gireceği bilinmiyor fakat çekimlerin 2018’in ilk aylarında başlaması bekleniyor.

YORUMLAR