reklamı kapat

POPÜLER

David Fincher’ın yeni dizisi Mindhunter’dan ilk tanıtım gün yüzüne çıktı [Video]

Gone Girl, The Social Network ve Zodiac gibi yapımlarla akıllarda yer etmeyi başaran David Fincher şimdi Netflix için hazırlanan yeni bir diziyle izleyici karşısına çıkıyor. İsmi Mindhunter olarak açıklanan bu projeden ilk tanıtım sonunda paylaşıldı.

Mindhunters temelde John Douglas ve Mark Olshaker’ın birlikte kaleme aldığı Mind Hunter: Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit kitabına dayanıyor. 1979 yılında geçen hikayede FBI’ın davranış bilimleri departmanı konu ediliyor. Bu alanda çalışan özel ajan Holden Ford‘un yaşadığı zorluklar ve çözülen davalar ekrana taşınıyor. Dizinin başrolünde daha önce bu kadar ciddi rollerde görmeye alışık olmadığımız Jonathan Groff yer alıyor. Ona Fringe ile tanınan Anna Torv‘un yanı sıra Holt McCallanay ve Hannah Gross gibi isimler eşlik ediyor.

David Fincher daha önce 2014 senesinde Netflix’in başarılı işlerinden House of Cards‘ın ekrana taşınmasına ve mecra için bir prestij projesine dönüşmesine yardımcı olmuştu. Şimdi Charlize Theron ile birlikte farklı bir tona sahip bir hikayeyi ekrana taşıyor. Fincher ve Theron yapımcılığın yanı sıra yönetmenlik görevi de üstleniyor.

Mindhunters’ın tam yayın tarihi bilinmiyor. İlk sezonun ekim ayında izleyici karşısına çıkması bekleniyor. Diziden paylaşılan ilk tanıtımı haberimizin girişinde bulabilirsiniz.