reklamı kapat

POPÜLER

LG G6 çizilme testinde [Video]

02 Mart 2017

Son zamanlarda akıllı telefonlarda bir cam arka panel modası başladı. Cam panelin telefonlarda gayet güzel göründüğü bir gerçek ancak cam malzeme tercihi çizilme ve kırılma gibi endişeleri beraberinde getiriyor. Henüz yeni duyurulan LG G6, çizilme testine girdi ve cihazın arka kısmının çizilip çizilmediği sorusu cevabını buldu.

Yayınlanan videoda LG G6 bıçakla çizilme testine sokuluyor. Cihazın arka kısmı çok sert bir şekilde çizilmeye çalışılıyor ve ayrıca bıçağın ucuyla cihazın arkasına vuruluyor. Yeni tanıtılan bir cihaz olduğu için teknoloji tutkunları için izlemesi zor olan videoda saniyeler boyunca telefonun arkası çizilmeye çalışılıyor. Videonun sonunda ise arka taraf siliniyor ve telefonun çizilip çizilmediğine bakılıyor. İlginç bir şekilde cihazın arka kısmında en ufak bir çizik bile görünmüyor. Bu da LG G6 satın almak isteyenlerin en azından arka kısmın çizilmesinin pek kolay olmadığını öğrenmesini sağlıyor.

LG G6’nın arka kısmında Gorilla Glass 5 cam kullanılıyor. Böylece çizilmeye karşı yoksak oranda dayanıklılık gösteriyor. Kamera kısmında ise Gorilla Glass 4 camın kullanıldığı biliniyor. Ekranda camın daha ince bir katman olarak kullanılabilmesi için ön camın Gorilla Glass 3 teknolojisiyle geliştirildiği belirtiliyor. Son olarak LG G6’nın fiyat ve çıkış tarihi bilgisinin halen resmiyete kavuşmadığını söyleyelim.

VİDEO