reklamı kapat

POPÜLER

Spotify’da “kayıpsız ses” dönemi başlıyor

Online müzik servisleri arasında önemli bir yere sahip olan Spotify, kendisini geliştirerek rakiplerinin bir adım ötesine geçmek istiyor. Platforma yeni gelecek olan bir özellik, yüksek ses kalitesi arayan müzik tutkunlarını tatmin edecek gibi görünüyor. 

Spotify şu anda da yüksek kaliteli müzik sunuyor fakat kayıpsız ses özelliği bulunmuyor. Kayıpsız müzikler CD kalitesinde ses sunuyor ve seste herhangi bir bozulma yaşanmadığı için en yüksek kalitede müzik deneyimi vadediliyor.Bu zamana kadar kayıpsız ses deneyimi yaşamak isteyen ve aynı zamanda online bir müzik servisi kullanmak isteyenlerin Tidal’dan başka bir alternatifi yoktu. Ancak yakın zamanda Spotify da bu özelliği sunacak gibi görünüyor.

The Verge’ün haberine göre bazı kullanıcılar kayıpsız müzik aboneliği için davet bildirimleri alıyor. Bu üyelik modeli için bazı kişilere 5 dolar bazılarına ise 10 dolar fazladan ödeme olacağı belirtiliyor. Fiyatlandırmanın neye göre yapıldığı ise şimdilik bilinmiyor. Mevcut 10 dolarlık paketin üzerine 5 dolar daha verildiğinde normal premium özelliklerin yanı sıra kayıpsız ses, sınırlı sayıdaki plaklarda indirim ve  ücretsiz bir plak kaydı sunuluyor.

Şimdilik test aşamasında olan ve muhtemelen sınırlı bir kitlenin test için seçildiği özelliklerin yakın zamanda tüm dünyada açılması bekleniyor. Yeni kayıpsız ses özelliğini içeren modele yükseltmeyi düşünenlerdenseniz yüksek kalitede bir kulaklık kullanmanızda fayda olduğunu belirtelim.