reklamı kapat

POPÜLER

LG G6 dayanıklılık testinde [Video]

LG bu yıl yeni amiral gemisiyle tasarım olarak seriyi bambaşka bir noktaya taşıdı. Neredeyse çerçevesiz ekranıyla dikkatleri üzerine çeken LG G6, hem ön hem de arka kısmında cam malzeme bulundurmasıyla öne çıkıyor. Cihazın gerçekleştirilen dayanıklılık testi ise LG G6’yı satın almayı düşünenlerin içini rahatlatacak türden.

Yayınlanan videoda LG G6 birçok farklı teste tabi tutuluyor. Neredeyse her akıllı telefonda olduğu gibi 6. seviye baskıya kadar ekranında çizilme yaşanmayan telefonda Gorilla Glass 3 cam kullanılması önemli bir avantaj sağlıyor. Ön ve arka kısım tamamen camla kaplı olduğu için ekran kolayca çizilmiyor. Fakat kırılma tehlikesine karşı savunmasız olduğu için telefonu kılıfla kullanmak mantıklı bir seçim gibi görünüyor.

Cihazın yan tarafları tamamen metal malzemeden yapılmış durumda. Tuşlardan SIM kart yuvasına kadar en küçük yerde bile metal malzeme kullanılmış olması, LG’nin malzeme kalitesine verdiği önemi gözler önüne seriyor. Kamera kısmında herhangi bir çizilme yaşanmayan cihazın arka kısmında konumlandırılmış olan parmak izi okuyucusu ise maalesef çizilebiliyor. İyi haber ise parmak izi okuyucusu çizilmiş olsa bile çalışmaya devam ediyor ve doğru bir şekilde parmak izini okuyabiliyor. Bükülme testinden de başarıyla geçtiği görülen cihazın dayanıklılık testine haberin görselindeki videodan göz atabilirsiniz.