reklamı kapat

POPÜLER

Apple Music’in Android uygulaması baştan aşağı yenilendi

Apple’ın online müzik dinleme servisi Apple Music uzun bir süredir Android platformunda hizmet veriyor. Apple genelde kendi platformu dışındaki platformlara uygulama geliştirmediği için Apple Music’in Android sürümü bu açıdan büyük önem taşıyor. Ne var ki çıktığı günden bu yana kullanıcılara birçok sorun yaşatan ve arayüz olarak da uzun süredir güncellenmeyen uygulama yeni güncellemeyle birlikte iOS uygulamasıyla aynı deneyimi vadediyor. 

Apple Music’in Android sürümü çok önceden yayınlandı ancak uzun süredir önemli bir güncelleme almadı. Yaklaşık 6 aydır güncellemelerden yoksun kalan uygulama, Apple Music’in 2015 yılında ilk olarak karşımıza çıktığı tasarımla kalmaya devam ediyordu. Oysa Apple, geçen yıl eylül ayında uygulamanın arayüzünü baştan aşağı yenilemiş ve kullanım kolaylığını büyük ölçüde artırmıştı. Nihayet bu yeni arayüz Android kullanıcıları için de kullanıma sunuldu. Ayrıca arayüz değişikliğinin yanı sıra uygulamadaki bazı hatalar da düzeltiliyor ve güvenlik açıkları kapatılıyor.

Her ne kadar Apple Music’in daha fazla kullanıcıya ulaşması önem arz etse de sonuç olarak Android, iOS’in ezeli rakibi. Dolayısıyla Apple en yeni güncellemeleri direkt olarak bu platforma getirmek istemiyor gibi görünüyor. Fakat 20 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan platform, Spotify’ı geride bırakma niyetindeyse Android platformuna da ağırlık vermesi gerektiğini söyleyelim.

YORUMLAR