reklamı kapat

POPÜLER

“Samsung Galaxy S8’in ekranı dünyanın en iyisi”

05 Nisan 2017

Samsung’un akıllı telefonlarında eleştirilebilecek bazı noktalar bulmak mümkün. Fakat özellikle amiral gemisi modellerde kullanılan üst seviyede ekranlar eleştiriye yer bırakmıyor. Cihazların ekranlarını inceleyerek ne kadar iyi bir görüntü kalitesi sunduğuyla ilgili olarak rapor hazırlayan bağımsız site DisplayMate, Samsung Galaxy S8’i “en iyi ekrana sahip telefon” olarak lanse etti. 

Yapılan testlere göre Samsung Galaxsy S8’in 2960 x 1440 piksel çözünürlüğündeki ve 570 ppi ekranı 1.000 nite kadar parlaklık sunabiliyor. DCI-P3 renk yelpazesinin yüzde 113’ünü ve sRGB / Rec.709 renklerinin yüzde 142’sini doğru şekilde gösterebilen ekran, böylece yoğun ışığın bulunduğu ortamlarda bile canlı ve doğru renkler sunabiliyor. UHD birliği tarafından “Mobile HDR Premium” ismi verilen ve ekranda yüksek renk aralığının olmasını sağlayan teknolojisi sertifikalandırılan Samsung Galaxy S8, özellikle film izlerken benzersiz bir deneyim vadediyor.

Çift ortam ışığı sensörü sayesinde ekranın parlaklığını ortama göre çok daha uygun şekilde ayarlayabilen Samsung Galaxy S8’de 4 ayrı ekran modu ve 3 renk modunun sunulduğu cihazda ayrıca beyaz dengesinin ayarlanabildiği ifade ediliyor. Her modda oldukça yüksek oranda renk doğruluğu sağladığı belirtilen Samsung Galaxy S8’in, selefi Galaxy S7’ye göre renk doğruluğunda daha başarılı olduğu dile getiriliyor. Sonuç olarak gelişmiş özellikleriyle akıllı telefon ekranları arasında liderlik koltuğuna oturan Samsung Galaxy S8’in ekranının detaylı analizine buradan göz atabilirsiniz.

YORUMLAR