reklamı kapat

POPÜLER

Spotify müzik listeleri Apple Music’e nasıl taşınır?

Apple Music’in Türkiye’de yayın hayatına başlamasıyla Spotify kullanıcılarından bazıları Apple Music’i tercih etmeye başladı. Apple Music’in üç aylık test  sürecini başlatan ve Spotify’daki müzik listelerini Apple Music’e aktarmayı planlayanlara güzel bir haberimiz var.

Spotify üzerinden çalma listeleri oluşturan kullanıcıların bu listelerini Apple Music’e aktarması için çeşitli uygulamalardan yararlanması gerekiyor. Spotify müzik listelerinin Apple Music’e nasıl aktarılacağını kısaca size bahsedelim. Kullanıcıların Spotify’daki müzik listelerini Apple Music’e aktarması için STAMP veya Move to Apple Music gibi servislerini kullanması gerekiyor. Kullanıcılar tüm müzik koleksiyonlarını belli bir ücret ödeyerek otomatik olarak aktarabiliyor. Sınırlı sayıdaki parçaları ücretsiz olarak aktaran uygulamalar tüm içeriğin aktarılması için belli bir meblağ talep ediyor.

10 adet parçayı ücretsiz aktarabilen STAMP’ın premium sürümü yaklaşık 7 eurodan, Move to Apple Music’in premium sürümü ise yaklaşık 8 dolardan indirmeye sunulmuş durumda. Her iki uygulama da Spotify’daki çalma listelerini Apple Music’le eşleştirirken Apple Music’te yer almayan parçaları bildiriyor. Oldukça kullanışlı olan uygulamalardan STAMP’ı buraya tıklayarak, Move to Music’i buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

ETİKETLER
YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Spotify müzik listeleri Apple Music’e nasıl taşınır?” için 2 cevap

  1. Selim dedi ki:

    Bir şeye açıklık getirir misiniz? Benim spotify’da 100 parçam var diyelim. Stamp satın alırsam bu 100 parçaya ücret ödemeden aktarma yapabilecek miyim? Bir başka deyişle, maliyet sadece Stamp ücreti mi oluyor yoksa parçalar için ekstra ücret çıkıyor mu?

  2. Bkr  dedi ki:

    Her iki program için bir kereye mahsus ücret ödüyorsunuz. Şarkılarınızı transfer etmek için ek bir ücret ödemeniz gerekmiyor.