reklamı kapat

POPÜLER

Hayallerdeki iPhone konsepti

05 Şubat 2016

Şimdiye kadar birçok iPhone konseptiyle karşılaştık ancak itiraf etmek gerekirse hiçbiri bu kadar etkileyici değildi. Herman Haidin isimli tasarımcının eseri olan iPhone Essence isimli konsept, hayallerdeki iPhone’u resmediyor.

Bu eşsiz iPhone konsepti, tasarımcının kendi hayali olsa dahi hiçbir iPhone kullanıcısının hayır diyemeyeceği özelliklere sahip. Üzerinde hiçbir bağlantı girişi bulundurmayan telefon, tüm bağlantılarını kablosuz olarak gerçekleştiriyor. 5 inç büyüklüğündeki ekranda çerçeve bulunmuyor. Böylece görüntü telefonun tamamına yayılıyor ve özellikle video izlemek veya oyun oynamak kusursuz bir deneyime dönüşüyor.

Konseptin en dikkat çekici yanlarından biri de yalnızca 3 mm kalınlığında olması. Bu kadar ince bir telefondan nasıl performans beklenir ki, demeyin. Zira telefonun hafızasından işlemcisine kadar tüm performansı sanal sürücüler sağlıyor. Her ne kadar ihtimal dışı gibi görünse de aslında bunların çoğu yakın gelecekte mümkün olacak şeyler. Ancak koca okyanustan damla damla su taşıyan üreticileri düşünürsek, tüm bunlara ulaşmamız epey zaman alacaktır.

YORUMLAR