reklamı kapat

POPÜLER

Apple Music Türkiye’de kullanıma açıldı!

Apple’ın uzun bir süredir yayında olan ancak ülkemize girişi bir hayli geciken online müzik servisi Apple Music, nihayet Türkiye’de kullanıma sunuldu.

Apple Music bu zamana kadar eser sahiplerini temsil eden meslek birlikleriyle olan anlaşmazlıklar nedeniyle Türkiye’de kullanılamıyordu. Ancak 4 Şubat itibarıyla Türkiye’de de kullanılabilir hale geldi. Aylık bireysel olarak 9,99 TL ücretle kullanılabilen serviste ayrıca 14,99 TL‘ye aile üyeliği açılabiliyor. Aile üyeliğinde 6 farklı cihaz servisten faydalanabiliyor. 30 milyondan fazla şarkının yer aldığı platformda ayrıca 24 saat boyuca kesintisiz yayın yapan Beats 1 radyoya da erişim sağlanıyor.

apple-muzik-A
Beats 1’da gerçek DJ’ler tarafından hazırlanan parçalar çalınıyor ve kullanıcıların burada beğendikleri müziklere göre yeni şarkılar öneriliyor. Pharrell Williams, Drake, St Vincent, Haim, Elton John ve Josh Homme gibi önemli isimler de Beats 1 radyo’nun konukları arasında.  iPhone, iPad, iPod touch, Mac, PC, Apple TV ve Android platformlarında kullanılabilen uygulamaya yeni üye olanlar 3 ay boyunca ücretsiz olarak müzik dinleyebiliyor. Türkiye için özel birçok listenin yanı sıra halk ve sanat müziği gibi Türkiye’ye özel müzik türleri de yer alıyor.

apple-muzik-B

Apple Music’te bulunacak olan Türk Sanatçılardan bazıları
Sıla
Ceza
Buray
Halil Sezai
Koray Avcı
Ayşe Hatun Önal
Edis
Güliz Ayla
Sezen Aksu
Cem Adrian
Resul Dindar
Mehmet Erdem
Fettah Can
Orhan Gencebay
Soner Sarıkabadayı
Hande Yener
Hüsnü Şenlendirici
Onurr
Gece
Ahmet Kaya
Dilek Türkan
Oğuzhan Koç