reklamı kapat

POPÜLER

LG G6’nın prototip görselleri gün yüzüne çıktı

MWC 2017’ye haftalar kala LG G6 ile ilgili önemli sızıntılar yaşanmaya devam ediyor. Daha önce detaylı çizimleri yayınlanan cihazın şimdi de prototipi gün yüzüne çıktı. Görünüşe bakılırsa daha önce çizimlerde görünen tasarımla neredeyse aynı görünen bir telefonla karşılaşacağız. 

Prototip aşamasında olduğu için cihazın çeşitli yerlerinde boşluklar ve test için bağlanmış bazı kablolar bulunuyor. Ancak bu durum cihazın tasarımını görmemize engel olmuyor. Ön tarafta çerçevelerin daraltılmış olduğu bu telefonda neredeyse çerçevesiz ekran deneyimi vadediliyor. İnce çerçeveye rağmen telefonun büyük görünmesinin altında yatan neden ise 5,7 inçlik devasa ekran.

Yuvarlatılmış kenarlara sahip olan LG G6’nın en çok merak edilen tasarım özelliklerinden biri malzeme tercihiydi. Ortaya atılan iddialarda cihazın arka kısmında cam yüzeyin bulunacağı söyleniyordu. Prototip görselinden LG G6’nın arkasında kalın bir plastik kullanıldığı görülüyor. Ancak bu arka kısmın prototip sürecini kolaylaştırmak ve asıl tasarımı gizlemek için kullanıldığı düşünülüyor. Dolayısıyla asıl cihazın arkasının böyle görünmeme ihtimali bulunuyor. Alt kısımda USB-C girişi ve hoparlörün yer aldığı telefonun arka kısmında parmak izi okuyucu ve çift kamera bulunuyor. Çift kameranın iPhone 7’deki gibi yakınlaştırma ve bokeh efekti için mi kullanılacağı yoksa farklı bir özelliği mi bulunacağı henüz bilinmiyor. Detayları öğrenmemiz için MWC 2017yi beklememiz gerekecek.

YORUMLAR