reklamı kapat

POPÜLER

LG G7’nin ilk detayları gün yüzüne çıktı

Henüz LG G6 rüzgarı bitmiş değil fakat şimdiden şirketin gelecek yıl piyasaya süreceği amiral gemisi modelle ilgili bilgiler gün yüzüne çıktı. İddialara göre gelecek yıl LG gerçek bir canavar ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. 

Bilindiği üzere LG bu yıl piyasaya sürdüğü neredeyse çerçevesiz ekranlı amiral gemisi modeli LG G6’da  Snapdragon 821 kullanılmak zorunda kalmıştı. Samsung’un Qualcomm Snapdragon 835’lerin çok büyük bir bölümünü kendi cihazlarında kullanması sebebiyle diğer firmalar eski nesil işlemcileri kullanmaktan başka çare bulamamış ve bu firmalardan biri de LG olmuştu. LG yaptığı açıklamada 2016 yılında üretilmiş olan Snapdragon 821 işlemcinin Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ ve Sony Xperia XZ Premium’da bulunan Snapdragon 835’e göre daha stabil olduğunu iddia etmişti. Kullanıcılarsa bu açıklamaya rağmen doğal olarak Snapdragon 835’li cihazlara daha çok rağbet göstermişti. Fakat iddialar doğruysa LG gelecek yıl performanstan ödün vermek istemiyor.

Şimdiden LG G7 için Qualcomm ile anlaşmaya giden şirketin Qualcomm Snapdragon 845 işlemciyi kullanacağı belirtiliyor. Snapdragon 845 sayesinde artırılmış ve sanal gerçeklik uygulamalarının ihtiyaç duyduğu gücü karşılayacak olan cihazın diğer uygulamalarda da üst düzey bir performans sergileyeceği belirtiliyor. Yeni nesil işlemci sayesinde LG’nin Samsung ile daha sıkı bir rekabete girmesi bekleniyor.