reklamı kapat

POPÜLER

LG G6’nın ön siparişleri LG’nin yüzünü güldürüyor

06 Mart 2017

LG G6 geçtiğimiz haftalarda tüm detaylarıyla tanıtıldı. Özellikle neredeyse çerçevesiz ekranı ve şık tasarımıyla beğenilen LG G6, işlemci olarak Qualcomm Snapdragon 835 yerine Snapdragon 821 tercihiyle eleştirilmişti. Genel olarak hem iyi hem de kötü tepkilere maruz kalan LG G6’nın ön sipariş rakamları, cihazın tüketici tarafında istenen ilgiyi uyandırdığına işaret ediyor. 

Yapılan resmi açıklamayla birlikte LG G6’nın ön sipariş rakamları netlik kazandı. LG’nin belirttiğine göre 4 günlük süreç içinde cihazın ön siparişleri 40 bin seviyesini aşmayı başardı. Bu da günde yaklaşık 10 bin adet LG G6’nın satıldığını gösteriyor. Akıllı telefon cephesinde kıran kırana geçecek bir mücadelenin yaşanacağı 2017 yılında bu satış rakamı hiç de fena görünmüyor.

10 Mart tarihinde satışa sunulacak olan LG G6’nın ön siparişlerde gösterdiği satış başarısını bir süre daha devam ettirmesi bekleniyor. Ancak nisan ayında Samsung Galaxy S8’in piyasaya sürülmesiyle birlikte LG’nin satışlarının bu gelişmeden olumsuz etkilenmesi bekleniyor. Çerçevesiz ekran ve performans konusunda daha iddialı modellerin yolda olduğunu düşündüğümüzde ilginin diğer cihazlara kayması olası görünüyor. Akıllı telefon piyasasında istediği noktalara ulaşmayı bir türlü başaramayan LG’nin LG G6 ile birlikte bu yıl neler yapabileceğini hep birlikte bekleyip göreceğiz.

YORUMLAR