reklamı kapat

POPÜLER

LG G6

LG G6 benchmark testinde kendisini gösterdi

Mobil Dünya Kongresi’nde tüm detaylarıyla tanıtılması beklenen LG G6’nın yeni bilgileri gelmeye devam ediyor. Daha önce teknik özellikleri ve tasarımıyla ilgili olarak birçok bilgi ortaya çıka LG G6 şimdi de benchmark testinde göründü. Böylece cihazın performans değerleriyle ilgili daha net bilgi sahibi olabiliyoruz.

Benchmark testinde görünen cihaz,  LG H871 kod adını taşıyor. Teknik özelliklerine göz attığımızda bu cihazın LG G6 olma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu söylemek gerekiyor. Qualcomm Snapdragon 820 işlemcili telefonda 4 GB RAM bulunduğu görülüyor. İlginç bir şekilde Androd 7.1 yerine Android. 7.0’a sahip olması dikkat çeken telefon bu halde piyasaya sürülse bile kısa sürede Android 7.1 güncellemesine kavuşacağını söyleyebiliriz. Yapılan test sonucunda LG G6 olduğu düşünülen cihazın tek çekirdekte 1.736 puan alan cihazın çok çekirdekte 4.002 puana ulaştığı görülüyor.

LG G6’nın bölgelere göre farklı RAM’e sahip olacağı iddiası bir süredir ortalıkta dolaşıyor. Kuzey Amerika ve Avrupa’da cihazın 6 GB RAM ile geleceği söylenirken diğer bölgelerde ise 4 GB RAM’in kullanılabileceği dile getiriliyor. Öte yandan orataya çıkan bu benchmark testinin LG G6’nın Lite veya compact gibi olası varyasyonlarından birine ait olabileceğini de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bilgilerin ne derece doğru olduğunu görmek için  şimdilik bu söylenenleri birer iddia olarak kabul etmek ve resmi duyuruyu beklemekten başka çare yok gibi görünüyor.

İLGİLİ HABERLER