reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation VR 200’ün üstünde içerikle 2017’ye damga vurmaya hazırlanıyor

PlayStation VR incelemesini yaparken en çok yakındığımız şey içerik eksikliğiydi. Resident Evil VII ve Dirt Rally VR gibi büyük oyunlar vardı ancak cihaz genelde demo tadında küçük içeriklerle servis edildi. İncelemesini yaptığımız Batman Arkham VR bile demo havasından kurtulamamıştı. Ancak Sony, 2017’nin PlayStation VR’ın yükseliş yılı olacağını söylüyor.

Dört ayda 915 bin satan PlayStation VR’ın ortaya sunduğu bu başarı takdire şayan. Ancak sanal gerçeklik gözlüğünün kısıtlı zamanda çok fazla kullanıcıya ulaşmayı başarmış olması içerik eksikliğini kapatmıyor ne yazık ki. Sony bu durumu 2017’de bitirmeye hazırlanıyor. 220’nin üzerinde “yazılımın” geliştirildiğini açıklayan Sony, 100’den fazlasının bu sene çıkışını gerçekleştireceğini belirtti. Tabii bu 220 adet içeriğin tamamı oyun olmayacak. 360 derece videoları destekleyen yazılımlar ve benzeri yeni düzenlemeler de görebiliriz.

İşin oyun kısmı ise bizi bir hayli heyecanlandırıyor. Ace Combat 7, Final Fantasy XV, Grand Turismo Sport, Farpoint, Tekken 7 ve Steel Combat ismi geçen oyunlar. Tabii hepsi tamamen VR desteği sunmayacak. İlk üç oyunun opsiyonel VR modları olacağı belirtiliyor. Diğerlerinin tamamen VR olup olmayacağı ise şimdilik kesin değil. Ancak VR modları bekleyebiliriz. Sony’nin son açıklamalarına göre 19 Şubat itibarıyla cihaz için 100’ün üzerinde VR içeriğinin yayınlandığını ekleyelim.

Bu açıklamayla beraber gözler E3 2017‘ye de dönmüş durumda. Açıkçası Sony’nin panelinde PlayStation VR’la ilgili heyecan verici oyun duyuruları bekliyoruz. Bu sırada kısa bir süre daha mevcut içeriklerle devam edeceğiz gibi.

İLGİLİ HABERLER