reklamı kapat

POPÜLER

Sony, PlayStation VR’ın satış rakamlarını açıkladı

Sanal gerçeklik alanında rekabet giderek kızışıyor. Son olarak Sony, PlayStation VR‘ın piyasaya çıktığı günden bu yana ne kadar satıldığını açıkladı. Rakamlar beklentileri aşmayı başardı.

PlayStation VR gün yüzüne çıktığından beri hepimizin merak ettiği bir soru var: Konsol tabanlı sanal gerçeklik teknolojisi kalıcı olacak mı? Yoksa kısa sürede piyasadan silinecek mi? Sony adına konuşan Andrew House‘un açıkladığı rakamlara bakılırsa PlayStation VR kalıcı olacak gibi görünüyor. Bildiğiniz gibi PSVR, 13 Ekim‘den itibaren satışa sunuldu. Açıklanan veriler de bu tarihten 19 Şubat‘a kadar süren zaman dilimini baz alıyor. Rakamlar PlayStation VR’ın dört ayda 915,000 satış rakamına ulaştığını ortaya koyuyor. Sony’nin bu alanda neredeyse 1 milyon sınırını aşacak düzeye ulaşması oldukça dikkat çekici. Genel olarak PlayStation 4’lerin dünya genelinde milyonlarca sattığını göz önünde bulundurunca bu rakam göze oldukça az geliyor. Fakat kullanıcıların bu teknolojiye yeni yeni ısındığını ve PSVR için üretilen içeriklerin oldukça az olduğunu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Tüm bu etkenleri göz önünde bulundurunca PlayStation VR‘ın beklenen satış rakamının üzerine çıktığı net bir şekilde anlaşılıyor.

Sony’nin hesaplamalarına bakılırsa PlayStation VR’ın nisan ayı ortasında 1 milyon satış sınırını geçmesi bekleniyor. Firmanın bu hedefine arzu edilen sürede ulaşıp ulaşamayacağını zaman gösterecek.

İLGİLİ HABERLER