reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’un Oscar’a özel reklamları markanın itibarına odaklanıyor [Video]

Adını sık sık Galaxy Note7 faciası ile andığımız Samsung kaybettiği itibarını yeniden kazanmak için büyük çaba harcıyor. Firmanın Oscar Ödülleri‘ne özel hazırladığı tanıtım üretilen akıllı telefonların güvenliğine odaklanıyor.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde sizlerle Amerika’da yapılan bir araştırmayı paylaşmıştık. The Harris Poll‘un gerçekleştirdiği bu araştırmada Samsung’un Amerika‘da büyük bir itibar kaybı yaşadığı netleşmişti. Bu durum da firmanın bir yılda sene 7. sıradan 49’a kadar gerilemesiyle net bir şekilde ortaya koyulmuştu. Şimdi Samsung’un hazırladığı yeni reklamlar bahsi geçen itibar kaybını net bir şekilde ortaya koyuyor. Firma belli bir ürünü ortaya çıkartmak veya ünlü isimlerle çalışmak yerine cihazlarının yoğun bir şekilde test edildiğini ve oldukça güvenli olduğunu dile getiriyor. Kaba tabirle “Artık telefonlarımız patlamıyor” diyor.

Reklamlardan birinde ünlü bir YouTuber olan Casey Neistat yer alıyor. Büyük ödül törenleri veya destekleri olmadığı halde akıllı telefonları sayesinde yaratıcılıklarını konuşturabildiklerini dile getiriyor. Onun sözleriyle birlikte Samsung‘un çeşitli cihazları gözler önüne seriliyor. Diğer iki tanıtım ise cihazların satışa sunulmasından önceki test aşamalarına değiniyor. Yeni geliştirilen pil test sistemi sayesinde güvenliğin ne kadar önemli bir öncelik haline geldiği dile getiriliyor. Bu reklamlar “Mirasımız yenilik. Önceliğimiz kalite.” sloganıyla son buluyor. Bahsi geçen bu tanıtımların hepsini haberimizin devamında bulabilirsiniz.

VİDEO