reklamı kapat

POPÜLER

89’uncu Oscar Ödülleri’nde büyük hata: En iyi film yanlış anons edildi [Video]

89. Oscar Ödülleri daha önce benzeri görülmemiş bir hataya sahne oldu. Törenin en önemli anlarından biri olan en iyi film kategorisinin kazananı olarak La La Land açıklandı. Fakat kazananın aslında Moonlight olduğu ortaya çıktı.

Sunuculuğunu Jimmy Kimmel‘ın üstlendiği törende en iyi film kategorisinin kazananını Faye Dunaway ve Warren Beatty birlikte açıkladı. İkili La La Land’in zaferini anons ettiğinde salonda sevinç çığlıkları yükseldi. Tüm film ekibi sahnede toplanıp, konuşmalarını yapmaya başladı. Fakat sahnede alışılmışın dışında bir trafik yaşanıyordu. Herkesin elindeki kartların kontrol edilmesinin ardından kazananın yanlış anons edildiği fark edildi. La La Land ekibi asıl kazananın Moonlight olduğunu açıklayarak, asıl kartı kameraya gösterdi. Başlangıçta şaka zannedilen bu durumun gerçek olduğu ortaya çıkınca hem salondakiler hem de izleyiciler büyük bir sürpriz yaşadı. Bu hatanın ardından Moonlight ekibi büyük ödülü La La Land yapımcılarının elinden aldı.

Daha sonra yapılan açıklamada Warren Beatty kendisine Emma Stone’un en iyi kadın oyuncu kartının verildiğini bu hatayı fark ettiğini ancak nasıl düzelteceğini bilemediğini dile getirdi. Bu durum hızla sosyal medyanın en fazla konuştuğu mesele haline geldi. Birçok izleyici bu durumu Miss Universe 2015‘teki hataya benzetti. Orada da kazanan yanlış anons edilmiş, ardından durum hızla düzeltilmişti.

89. Oscar Ödülleri’nde yaşanan bu şaşırtıcı anları hemen aşağıdaki videoda, kazananlarını ise burada bulabilirsiniz.