reklamı kapat

POPÜLER

LG mobil cihazların satış rakamlarını açıklama geleneğinden vazgeçiyor

Ürettiği yeni mobil cihazlarla piyasadaki yerini korumaya çabalayan LG kazancının düşmeye devam etmesinin ardından 2016’nın son çeyreğindeki satış rakamlarını açıklamama kararı aldı.

LG son zamanlarda merakla beklenen LG G6’ya ait ilk görüntü ve bu cihazda Snapdragon 835 kullanılmamasınının nedeniyle gündeme geldi. Ardından da G5‘in üretiminin sonlandırılabileceği iddia edildi. Sadece bu haberlere bakıldığında bile 2016‘nın LG için pek iyi geçmediğini belli oluyor. Genel tabloya baktığımızda ise firma tarafından mobil cihazlar için benimsenen modüler tasarım anlayışının beklenen sonucu vermediğini görüyoruz. Tüm bu saydığımız nedenler LG’nin 2016’da amaçladığı satış rakamlarına ulaşmasına engel oldu.

Normalde senenin sonlanmasının ardından LG hem o yıl içinde yapılan satışları hem de genel olarak elde edilen geliri duyuruyordu. Ancak satışların ve dolayısıyla kazancı düşmeye devam etmesiyle bu geleneğe sekte vuruldu. LG onun yerine V20‘nin talep görmesi sayesinde kazançlarda yükseliş yaşandığını dile getirmekle yetindi. Ancak LG G5‘in yaşattığı kayıpları göz önünde bulundurunca, V20’nin ancak zararı azaltmaya yardımcı olabileceği düşünülüyor. Elbette net rakamları bilmeden kesin bir şey söylemek mümkün olmuyor.

Yaşadığı zarara rağmen akıllı telefon üretmekten vazgeçmeyen LG geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan G6’yi Mobil Dünya Kongesi’nde tanıtacak.