reklamı kapat

POPÜLER

LG G5

LG G5’in üretimi sona erebilir

Doğrusunu söylemek gerekirse 2016 yılı LG için akıllı telefon cephesinde pek de parlak geçmedi. LG G5 ile tasarımını tamamen değiştiren LG, modüler tasarım anlayışını benimsedi. Bu radikal hamle ya çok başarılı olup LG’yi akıllı telefon dünyasında üst sıralara taşıyacaktı ya da cesur bir hamle olarak kabul görecek ancak tüketici tarafında istediği yankıyı bulamayacaktı. Satış rakamlarına bakılırsa ikinci senaryo gerçekleşmiş gibi görünüyor ve LG’nin LG G5’in üretimini durdurma ihtimali bulunuyor.

Modüler telefonlar yenilikçi teknolojileriyle dikkat çekse de günümüz dünyasına uyum sağlamakta zorluk çekiyor. Kullanıcılar farklı modüller kullanmak yerine başarılı özellikleri tek bir gövdede toplayan telefonları tercih ediyor zira söz konusu modüller halen “olmazsa olmaz” özellikler sunamıyor. LG G6‘nın modüler tasarımdan vazgeçmesi ve geleneksel yekpare tasarıma dönüş yapması da LG’nin modüler cihaz alanında istediğini alamadığını gösterir nitelikte. Yeni ortaya çıkan bilgilere göre cihazın önemli bir tedarikçisinin iflasını açıklaması, cihazın da sonunu getirmiş olabilir.

HALLACAST isimli şirketin adını hiç duymamış olabilirsiniz ve bu gayet normal. Çünkü söz konusu şirket LG’nin arka kapaklarını tedarik eden küçük çaplı bir tedarikçi. İşleri iyi gitmeyen ve iflas eden şirketin yerine LG’nin yeni bir tedarikçi bulması gerekiyor. Ancak MWC 2017’de LG G6’yı tanıtacak olan firmanın yeni tedarikçiyle uğraşmak yerine LG G5 üretimini tamamen durdurabileceği söyleniyor. LG’nin kararının ne yönde olacağının önümüzdeki haftalarda netleşmesi bekleniyor.