reklamı kapat

POPÜLER

LG G6 ses konusunda iddialı geliyor

LG G5’te Bang & Olufsen modülü ile yüksek kaliteli ses vadeden, LG V20’de ise 32 bit Quad DAC ve Bang& Olufsen kulaklık ile yine müzik severlerin beğenisini toplayan LG, yeni amiral gemisi modelinde de sese önem vermeye devam edecek gibi görünüyor 

Belirtilenlere göre LG G6’da V20 modelinde kullanılan teknolojinin daha gelişmiş hali yer alıyor. Bu teknoloji sayesinde sağ ve sol taraftan gelen sesler ayrı şekilde kontrol ediliyor. Böylece daha dengeli bir ses kalitesi elde edilmesi mümkün oluyor. Gelişmiş devre entegrasyonu sayesinde sesteki bozulmalar neredeyse sıfıra indiriliyor. Quad DAC adı üzerinde 4 adet devre elemanını tek çip üzerinde bir araya getiriyor. Böylece daha az yer kaplıyor ve de ses gürültüsünü yüzde 50 oranında azaltıyor.

LG G6’da Snapdragon 821 işlemciye yer verildiği ve cihazın neredeyse çerçevesiz bir ekranla geleceği bir süredir biliniyor. Modüler tasarımdan vazgeçilen yeni model yekpare bir gövdeyle geliyor. Cihazın arka kısmının ise cam olma ihtimali bulunuyor. Çift kameraya sahip cihazın özellikle fotoğraf tutkunlarını ve ses kalitesine önem verenleri hedef alacak gibi görünüyor. Telefonun özellikleri henüz resmen onaylanmış değil. Resmi bilgileri öğrenmemiz için önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan MWC 2017 etkinliğini beklememiz gerekiyor.