reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S8 nasıl test ediliyor? [Video]

Samsung Galaxy Note7’nin pil sorunu yaşamasının ardından Samsung, yaptığı açıklamayla güvenlik testlerini daha da sıkılaştırdığını ve yeni testler uygulamaya başladığını duyurmuştu. Yayınlanan videoda  Samsung Galaxy S8’lerin nasıl test edildiği tüm detaylarıyla görülebiliyor.

Videonun hemen başlarında telefonun günlük kullanım testi yapılıyor. Cihazlarda otomatik olarak bazı uygulamalar açılıyor ve bir kullanıcı gerçekte telefonu nasıl kullanıyorsa o şekilde bir kullanımda telefonun nasıl tepkiler verdiği ölçülüyor. 1.5 yıllık kullanım testi 5 gün içerisinde gerçekleştirilebiliyor. Testten hemen sonrasında telefonlar kontrol ediliyor ve bu kullanımın telefon performansına herhangi bir olumsuz etki yapıp yapmadığına bakılıyor. Sonrasında ise ısı testine geçiliyor. Bilindiği üzere telefonların yüksek sıcaklık seviyelerine ulaşması pil açısından büyük sorunlar yaratırken kullanım deneyimini de olumsuz etkiliyor. Isı ölçer ile tüm telefonların ısı değerlerinin belirli aralıklarda olmasına dikkat ediliyor.

Son test ise pillerin sağlamlığı ile ilgili. Samsung, Galaxy S8’de pillerin hasar görse bile patlayıp kullanıcıya zarar vermesinin önüne geçmeyi amaçlıyor. Yapılan testte pil sivri bir metal parça ile deliniyor ve pilin buna nasıl tepki verdiği görülüyor. Videoda görüleceği üzere pil delinse bile patlayıp etrafa zarar vermiyor. Samsung Galaxy S8 testlerinin nasıl yapıldığını gösteren videoya haberin görseli üzerinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR