reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ pil testinde karşı karşıya [Video]

Samsung Galaxy S8 teknik anlamda oldukça yüksek özelliklerle geliyor. Yeni nesil işlemcisiyle performans konusunda sınırları belirleyen cihaz, pil performansı konusunda da iddialı. Yayınlanan video, Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ın pil performansı konusunda nasıl olduğunu gözler önüne seriyor.

4 ayrı aşamadan oluşan testte Galaxy S8 ve Galaxy S8+ aynı ağa bağlanılıyor ve tüm uygulamalar ve gerek olmayan özellikler kapatılarak test işlemi başlatılıyor. Testin ilk aşamasında Instagram 60 dakika boyunca her 10 dakikada bir yenileniyor. Testin sonucunda Samsung Galaxy S8’in şarj oranı yüzde 87’ye düşerken Samsung Galaxy S8+’ın oranı ise yüzde 88’de kalıyor. YouTube’da 2 saatlik video oynatıldıktan sonra ise Samsung Galaxy S8’in pili yüzde 64’e düşerken daha büyük olan modelin şarj düzeyinin yüzde 66’da kalması dikkat çekiyor. Testin ikinci aşamasında her iki telefonda da Asphalt 8 oynatılıyor. 1 saatlik oynanışın ardından şarj seviyesi Samsung Galaxy S8’de 51’e ve Samsung Galaxy S8+’ta yüzde 53’e düşüyor. Tüm bu testler yapılırken telefonun ısısının normal kaldığı belirtiliyor.

Son aşamada 1 saat boyunca 4K video kaydediliyor ve bunun da üstüne flaş açık şekilde oyun oynanmaya başlıyor. Bu aşamaların sonucunda ikisinin de şarjı oldukça azalıyor ancak testin kazananı tahmin edilebileceği üzere Galaxy S8+ oluyor. İlgili test videosuna haberin görselinden ulaşabilirsiniz.