reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8

iPhone 4’ten izler taşıyan iPhone 8 geliyor

Apple’ın merakla beklenen yeni telefonu iPhone 8 ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Güvenilir kaynaklardan Japon internet sayfası Mac Otakara, iPhone 8 ile ilgili iddialarda bulundu.

Geçtiğimiz yıl KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’nun iddialarını doğrulayan Mac Otakara, iPhone 8’in tasarım açısından iPhone 4’ten izler taşıyacağını belirtiyor. iPhone 8’in iPhone Edition olarak adlandırılacağını söyleyen Mac Otaraka, telefonun çerçevesinde paslanmaz çelik malzemenin yer alacağını dile getiriyor.
Bu malzemenin Apple Watch’ta kullanılan paslanmaz çelik malzemenin gelişmiş bir sürümü olacağı ifade ediliyor. Daha önceki iddialarda olduğu gibi telefondaki kameranın da dikey olarak konumlandırılacağı iddia ediliyor. Dikey arka kamera sayesinde daha iyi bir alan derinliği yaratacağı ve bu kameranın 3D kamera teknolojisine destek vereceği söyleniyor. iPhone 7’nin gövdesiyle neredeyse aynı olacağı söylenen telefonun 5,8 inçlik ekrana sahip olacağı belirtiliyor. 2.5D kavisli olacağı söylenen ekrandaki çerçevenin kalınlığının 4 mm olacağı ifade ediliyor.

iPhone 8
Touch ID destekli ana ekran tuşunun ekranda yer alma ihtimali olsa da telefonda bu tuşun tamamen kaldırılıp göz tarayasının olma ihtimali de kuvvetle muhtemel. Boyut açısından iPhone 7 ile aynı boyutta olacağı konuşulan iPhone 8’in tüm detaylarının eylül ayında gerçekleşecek etkinlikte gün ışığına kavuşması bekleniyor.