reklamı kapat

POPÜLER

iphone

iPhone 8’in tasarım süreciyle ilgili yeni detaylar

iPhone 8’in tasarım süreciyle alakalı yeni detaylar gün ışığına çıktı. AppleInsider’ın DigiTimes’tan elde ettiği bilgiye göre Apple, iPhone 8’in tasarım çalışmalarında farklı bir yol izleyecek.

Apple’ın geleneksel alüminyum CNC işleme yöntemini bırakacağı bunun yerine camla kaplı iPhone 8 için paslanmaz çelik işleme yöntemini kullanacağı belirtiliyor. Bileşen siparişlerinin Foxconn ve Amerika merkezli Jabil arasında paylaşılacağı ifade ediliyor. Yeni nesil iPhone’un arka tasarımında alüminyum malzemenin tercih edilmeyeceği bunun yerine Apple’ın cam malzeme kullanacağı da söylentiler arasında. Ön ve arka tarafta kullanılan cam malzemeye metal bir çerçevenin eşlik etmesi bekleniyor. Çerçevenin paslanmaz çelikten üretilmesinin maliyeti azaltacağı, dayanıklılığı artıracağı ve üretim süresini kısaltacağı ifade ediliyor. Bu noktada paslanmaz çelik yönteminin en son iPhone 4s’te yapıldığını hatırlatmakta yarar var.

Paylaşılan son bilgilere göre bu yıl en az bir iPhone modelinin tamamen cam gövdeye, paslanmaz çelik çerçeveye ve kavisli OLED ekrana sahip olacağı konuşuluyor. Tamamen kablosuz şarj teknolojisine de destek vermesi olası olan iPhone 8’in eylül ayında tanıtılması bekleniyor.

*Haberin görseli temsilidir.