reklamı kapat

POPÜLER

Samsung ve Mercedes-Benz dijital anahtar teknolojisi geliştirdi [Video]

İki farklı sektörün iki büyük oyuncusu Samsung ve Mercedes-Benz, yakın geleceğin otomobilleri için işbirliğine gittiklerini açıkladı. İkili, geleceğin dijital otomobilleri için dijital anahtar teknolojisi geliştirdi.

Galaxy akıllı telefonları otomobiller için akıllı anahtara dönüştüren dijital anahtar çözümü, Samsung’un büyümeyi sürdüren “bağlantılı otomobil” ekosistemi kapsamında gerçekleştirdiği işbirliklerinin yeni örneğini oluşturuyor. Mercedes-Benz ile gerçekleştirilen bu işbirliği akıllı telefonun geleceği konusunda atılmış önemli bir adım olarak da dikkat çekiyor.

Güvenilir ve kullanımı kolay dijital araba anahtarı, Entegre Güvenlik Sistemi (eSE) sayesinde yüksek ölçüde güvenlik sağlıyor. Kullanıcılar, Mercedes-Benz tarafından sağlanan rehber mobil uygulama üzerinden tek seferlik kurulumu gerçekleştirdikten sonra, NFC teknolojisi sayesinde sadece Galaxy akıllı telefonlarını kullanarak otomobillerini çalıştırıp kilitleyebiliyor. Bu dijital anahtar çözümü, NFC-eSE teknolojisi ile kullanıcılara akıllı telefonları kapalıyken dahi otomobillerine erişebilmelerini de sağlıyor.

İnternet bağlantısının yanı sıra sürücülere online olarak müzik yayını dinleme, trafik ya da hava durumuna göz atma olanağı sunarak gençlerin otomobil kullanırken telefonda mesaj yazmasının önüne geçen, hatta kendi kendine park edebilme yeteneği gibi sürücüye yardımcı olan özelliklerle donatılan yazılımlar, tüm otomobil kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor.

IFA 2016’da gösterilen akıllı anahtar teknolojisinin çalışma şekline hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung ve Mercedes-Benz dijital anahtar teknolojisi geliştirdi [Video]” için bir cevap

  1. mertcan süer dedi ki:

    bence dikkat edilmeli çünki rahatlıkla kırılarak aracı çaldırabilecek bi sisteme benziyor