reklamı kapat

POPÜLER

Emisyon skandalı Audi’yi de vurdu

Emisyon skandalı sadece Volkswagen markasını değil, grubun içerisinde üretim hayatına devam eden diğer markaları da etkilemeye devam ediyor.

Volkswagen’in küresel bazda yaşadığı emisyon skandalı grup dahilinde yer alan diğer markaları da etkilemeye devam ediyor. Son olarak Volkswagen’in emisyon skandalı yüzünden son üç yılın şampiyonu olan ralli takımını Dünya Ralli Şampiyonası’ndan çekme kararını açıklamasının ardından şimdi de grubunun diğer üyesi Audi’den de kötü haberler gelmeye başladı. LeMans yarışlarının günümüzde devamı niteliğindeki Dünya Dayanıklılık Şampiyonası‘ndan çekildiğini açıklayan Audi’nin önümüzdeki süreçte kullanıcılara sunulması beklenen SUV modeli Q4 ve binek segmentteki A3‘ten meraklılarını üzecek bir haber geldi.

Marka yetkililerinden gelen “Yaşanan sıkıntılarla birlikte yeni nesil MQB platformunun geliştirilip üretilmesi konusunda planlanan zamanın gerisindeyiz.” açıklaması en yakın sürede çıkacak olan Q4 ve A3‘ün akibetini doğrudan etkileyecek gibi gözüküyor. Yeni jenerasyonuyla 2018 yılında kullanıcılara sunulması beklenen Audi’nin binek segmenteki en çok satan modellerinden olan A3’ün 2019’un sonuna kadar gecikmesi beklenirken, 2020 yılı için beklenen Q4‘ün de satışlarına 2021 yılından önce başlanmasının mümkün olmadığı belirtiliyor. Volkswagen mühendislerinin çoğunun dizel motorlarda yaşanan problemlerin ve geri çağırmaların düzeltmeleriyle uğraşması yaşanan bu gecikmenin kilit noktalarından biri olarak gösteriliyor. Q4 ve A3’ün gecikme haberlerinin ardından gözler Audi’nin en yakın 2018 yılında sunulması beklenen Q6 E-tron‘a çevrildi.

YORUMLAR