reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Band 4 Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi Mi Band 4 Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi Mi Band 5 için ortaya çıkan yeni bilgiler

Büyük ses getiren akıllı bileklik modeli Xiaomi Mi Band 4 sonrasında karşımıza çıkacak Xiaomi Mi Band 5 için yeni bilgiler ortaya çıktı.

Gelişmiş akıllı bileklik Xiaomi Mi Band 4, yapılan indirimler sayesinde Türkiye’de çok geniş bir kitleye ulaştı. İşte bunun yerini alacak yeni model Xiaomi Mi Band 5, daha önce söylendiği kadarıyla 2020 ikinci çeyrek itibarıyla raflardaki yerini alıyor. Bu konuda çalışmalarını aktif olarak sürdüren firma, söylendiği kadarıyla yeni modeli daha sağlam bir gövde üstünde geliştiriyor. Yani yeni modelin eskiden hiç olmadığı kadar zorlu şartlara dayanıklı olacağı belirtiliyor. Buna ek olarak yeni akıllı bileklik modelinin NFC’si hem Çin dışında hem de global pazarda işlevsel olarak çalışacak deniyor. Firmanın bunun için ciddi çalışmalar yaptığı ve gerekli onayları almak için hazırlık yaptığı aktarılıyor. Yine Xiaomi’nin desteklediği Huami tarafından geliştirildiği aktarılan Xiaomi Mi Band 5, henüz nasıl görünecek bilinmiyor. Ancak tasarımın daha iyi hale geleceği ve ekranın biraz daha büyüyeceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Band 4 teknik olarak şu detaylara sahip

Model üstüne geldiği Mi Band 3’e oranla farkını görebileceğiniz üzere bünyesinde yer alan 0,95 inç 120×240 piksel renkli AMOLED ekran ile koyuyor. Hemen her alanda aktivite takibi yapabilen ve nabız ölçümü gerçekleştirebilen bileklik, içinde eskiye nazaran daha gelişmiş bir sensör altyapısı taşıyor. 50 metre su altında sorunsuz olarak inebilen Mi Band 4, firmanın dijital asistanı Xiao AI desteğini beraberinde getiriyor. Akıllı telefonlar ile Bluetooth 5.0 teknolojisi üzerinden haberleşen Mi Band 4, tek şarjla 20 gün boyunca görev yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın ekran altı kamera teknolojisi