reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi Mi Band 6 için iddia olarak ortaya çıkan ilk özellikler

Mi Band 4 üstüne konumlandırılan Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik modelini yenisi Xiaomi Mi Band 6 için ilk bilgiler gelmiş durumda.

Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik modeli geçtiğimiz aylarda Türkçe dil desteği kazanmış olmasıyla gündem olmuştu. Türkiye’de gerçekten oldukça popüler hale gelen akıllı bileklik, elbette bir yeni sürüme de kavuşacak. İşte olası adıyla bu model yani Xiaomi Mi Band 6, eğer elde edilenler doğruysa Pangu kod adıyla geliştiriliyor. İki farklı versiyonu (NFC’li ve NFC olmayan) olacak bileklik, Amazon Alexa desteğine sahip olacak ve SpO2 (Kandaki oksijen seviyesi) ölçümü yapabilecek bilgisi veriliyor. Tasarımsal olarak büyük fark taşıması beklenmeyen Mi Band 6, çıkan arayüz görsellerine göre ekranını da büyütmeyecek izlenimi oluşturuyor. İçerisinde 308 adet bildirim simgesi bulunacak modelin, yakında daha sağlam kaynaklar tarafından doğrulanmasını bekliyoruz.

Xiaomi Mi Band 6 öncesinde Xiaomi Mi Band 5 için bilinmesi gerekenler

Akıllı bileklik, arkasındaki özel manyetik port sayesinde kayışı çıkarmadan rahatlıkla şarj edilebiliyor. Bünyesinde 1,2 inç renkli bir AMOLED ekran yer alan ve burada Mi Band 4’e oranla yüzde 20’lik bir artış getiren bileklik, bünyesinde 100’den fazla saat arayüzü taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NFC desteğiyle gelen ürün, 11 farklı profesyonel spor moduna sahip ve kadın sağlığı için de özel modlar taşıyor. Bağlı telefon kamerası için deklanşör görevi üstlenebilen ve gelişmiş sensörleriyle nabız ölçümü sunan akıllı bileklik Mi Band 5, yukarıda da dediğimiz gibi uyku takibi yapabiliyor. Kullanıma da bağlı olarak 2 haftaya yakın pil ömrü bulunan model, çok dikkat çekiyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle öne çıkan akıllı saat modeli