reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi Mi Band 6 için GPS ve SMS temelli yeni detaylar çıktı

Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik modelinin yenisi Xiaomi Mi Band 6 çok yakında geliyor. İşte bu model hakkında yeni bilgiler var.

Xiaomi Mi Band 6, dün itibarıyla resmi kayıtlara girmeye başladı. Bu açıdan çok ama çok yakında lanse edilecek ve satışa sunulacak gibi görünen ürün, bu yüzden yeni bilgiler kazanmaya devam ediyor. Son detaylara göre üründe yerleşik olarak GPS yer alıyor. Modelin aynı zamanda kişilerin telefonlara gelen SMS mesajlarına cevap verebilmesine de imkan tanıyacağı aktarılıyor. Model bildiğimiz kadarıyla iki farklı versiyona (NFC’li ve NFC olmayan) sahip olacak, Amazon Alexa desteği getirecek ve bir kez da netleştiği üzere SpO2 (Kandaki oksijen seviyesi) ölçümü yapabilecek. Tasarımsal olarak büyük fark taşıması beklenmeyen Mi Band 6, daha önceki bilgilerin aksine Mi Band 5’ten biraz daha büyük ekranla gelebilir. Bunun da yakında belli olmasını bekliyoruz.

Xiaomi Mi Band 6 öncesinde Xiaomi Mi Band 5 için detaylar şunlardı

Akıllı bileklik, arkasındaki özel manyetik port sayesinde kayışı çıkarmadan rahatlıkla şarj edilebiliyor. Bünyesinde 1,2 inç renkli bir AMOLED ekran yer alan ve burada Mi Band 4’e oranla yüzde 20’lik bir artış getiren bileklik, bünyesinde 100’den fazla saat arayüzü taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NFC desteğiyle gelen ürün, 11 farklı profesyonel spor moduna sahip ve kadın sağlığı için de özel modlar taşıyor. Bağlı telefon kamerası için deklanşör görevi üstlenebilen ve gelişmiş sensörleriyle nabız ölçümü sunan akıllı bileklik Mi Band 5, yukarıda da dediğimiz gibi uyku takibi yapabiliyor. Kullanıma da bağlı olarak 2 haftaya yakın pil ömrü bulunan model, çok dikkat çekiyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle öne çıkan akıllı saat modeli