reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi Mi Smart Band 5
Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi Mi Band 5 Amazfit Band 5

Xiaomi Mi Band 5 için yolda olan ateş ölçüm özelliği

Mi Band 4 üstüne konumlandırılan Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik modeli için sağlık odaklı önemli bir detay ortaya çıkmış durumda.

Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik modeli en son Türkçe dil desteği kazanmış olmasıyla gündem olmuştu. Bu konuda biraz geç kalınmasına rağmen Türkçe dil desteğinin gelmiş olması birçok kullanıcıyı sevindirmişti. Şimdi ise saate bir yazılım güncellemesi ile vücut sıcaklığı ölçme / ateş ölçme özelliği geliyor. Resmi kodlar üzerinde görülen bu özellik, gerçekten önemli görünüyor. Ancak bilekliğin üzerinde sıcaklık ölçümü için özel bir donanım yer almıyor. O zaman bu ölçüm süreci nasıl olacak? Burada Liebermeister kuralı üzerinden bir ölçüm yapılacak ve sıcaklık için nabız bilgisinden yararlanılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aktarıldığı kadarıyla normal koşullarda ateş ile nabız arasında bir ilişki bulunuyor ve Liebermeister’in kuralı vücut ısısındaki her 1 derecelik artışın dakikada sekiz nabız atıma karşılık geldiğini belirtiyor. Akıllı bilekliğin tam da bunun üzerinden kesin değil “tahmini” sıcaklık / ateş bilgisi verebileceği aktarılıyor. Bu özelliğin Amazfit Band 5, Mi Band 2, Mi Band 3 ve Mi Band 4 için de sunulabileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Xiaomi Mi Band 5 için bilinmesi gerekenler

Akıllı bileklik, arkasındaki özel manyetik port sayesinde kayışı çıkarmadan rahatlıkla şarj edilebiliyor. Bünyesinde 1,2 inç renkli bir AMOLED ekran yer alan ve burada Mi Band 4’e oranla yüzde 20’lik bir artış getiren bileklik, bünyesinde 100’den fazla saat arayüzü taşıyor. NFC desteğiyle gelen ürün, 11 farklı profesyonel spor moduna sahip ve kadın sağlığı için de özel modlar taşıyor. Bağlı telefon kamerası için deklanşör görevi üstlenebilen ve gelişmiş sensörleriyle nabız ölçümü sunan akıllı bileklik Mi Band 5, yukarıda da dediğimiz gibi uyku takibi yapabiliyor. Kullanıma da bağlı olarak 2 haftaya yakın pil ömrü bulunan model, çok dikkat çekiyor

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle öne çıkan akıllı saat modeli