reklamı kapat

POPÜLER

Razer Naga X
Razer Naga X

16 programlanabilir tuşa sahip yeni oyuncu faresi: Razer Naga X

Oyuncu donanımı konusunda bir numaralı firmalardan Razer, ürün gamına bir oyuncu faresi daha ekledi. Özelleştirilebilir model Razer Naga X geldi.

Artık dört farklı modelden oluşan Razer Naga oyuncu faresi ailesinin en yenisi Razer Naga X, kablolu olarak görev yapıyor. Sadece sağ el için tasarlanan fare, 80 dolarlık fiyatıyla Naga ailesinin en ucuzu oluyor. Başlıkta da belirttiğimiz gibi bünyesinde 16 programlanabilir tuş bulunan ürün, 85 gramlık ağırlığıyla serinin en hafifi konumunda bulunuyor. 18 bin DPI’lık Razer 5G optik sensör üzerine kurulan ürün, ikinci jenerasyon Razer optik anahtarları kullanıyor ve spesifik olarak MMO oyuncularına odaklanıyor. Bu farenin üzerindeki tuşlar sayesinde MMO oyuncularının klavyeye olan bağı ciddi düzeyde azalıyor. Genel gövdesi uzun kullanımda yormayacak şekilde ergonomik olan olan ürün, elbette Chrome RGB aydınlatmaya sahip.

Razer Naga X öncesinde Razer Naga Pro oyuncu faresi gelmişti

Razer Naga Pro, kablosuz olarak çalışma gösteriyordu. Sadece sağ el için tasarlanan fare, farkını değiştirebilir yan tuş bölümü ile koyuyordu. Burada kişilere üç farklı seçenek (2, 4 ve 12 butonlu) sunuluyor. Oynanılan oyuna göre kullanıcı ihtiyaçlarının değiştiğini iyi bilen şirket, bu hamlesiyle çok mantıklı bir adım atıyor. Bu bölümler mıknatıslı yapı ile kolayca değiştirilebiliyor ve böylelikle farede onlarca farklı programlanabilir buton elde edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmanın gelişmiş hassasiyet sunan Focus+ 20,000 DPI optik sensörü üzerine kurduğu model, 2.4 GHz ya da Bluetooth üzerinden sistemler ile gecikme olmadan haberleşebiliyor. Kendi 2.4 GHz vericisi ile 100 saat, Bluetooth üzerinden ise 100 saat kullanım ömrü bulunan kablosuz oyun faresinin açıklanan yurt dışı satış fiyatı 150 dolar seviyesinde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon