reklamı kapat

POPÜLER

iron man

Oscar Ödülleri’nde beklenen Iron Man ve Joker mücadelesi

Çizgi roman hayranlarının beklediği Oscar Ödülleri başarısı bu sene yaşanabilir. Fakat bu aynı zamanda büyük bir Iron Man ve Joker mücadelesinin yaşanabileceği anlamına geliyor.

Bu senenin en başarılı çizgi roman uyarlamaları sorulduğu zaman akla gelen iki yapım var. Biri gişe rekorları kırarak adını sinema tarihine yazdıran Avengers Endgame. Diğeri ise Venedik Film Festivali’nde en iyi film ödülünü alan ilk çizgi roman uyarlaması olan Joker. Avengers Endgame filminin en dikkat çekici oyuncusu Robert Downey Jr oldu. Tecrübeli oyuncunun hayat verdiği Iron Man karakteri ölerek Marvel Sinematik Evreni‘ne veda etti. Oyuncunun performansı ise büyük beğeni topladı. Öte yandan Joaquin Phoenix‘in Joker performansı da övgü topluyor. Bu da her iki oyuncunun da Oscar Ödülleri’nde en iyi erkek oyuncu kategorisinde aday gösterilmesinin mümkün olduğu anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Iron Man Joker’e kaybedebilir

Fakat bu mücadelede Joker’in bir adım önde olduğunu kabul etmek gerekiyor. Bunun en önemli sebebi ise filmin Venedik Film Festivali’nde en iyi film ödülünü almış olması. Bu Joker’in ödül törenlerine uygun bir iş olduğunu ortaya koyuyor. Öte yandan Robert Downey Jr’ın daha önce Joker’le girdiği ödül mücadelesini kaybettiğinin de altını çizmek gerekiyor. 2009 senesinde Robert Downey Jr. Tropic Thunder filmiyle adaylık elde etmişti. Ancak ödülü aynı sene The Dark Knight filminde Joker’i canlandıran Heath Ledger‘a kaptırmıştı. Eğer Akademi çizgi roman filmlerine duyduğu önyargıyı aşıp Iron Man rolündeki Robert Downey Jr’ı yeniden aday gösterirse, oyuncunun Joker’a karşı kaybetme ihtimali oldukça yüksek.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı