reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Robert Downey Jr’ın sürpriz Avengers Endgame kazancı

Marvel Sinematik Evreni’nde Iron Man olarak karşımıza çıkan Robert Downey Jr, Avengers Endgame ile büyük bir kazanç elde edecek. Hem de bu durum filmin gişe başarısından kaynaklanıyor.

Yaklaşık 11 sene önce temelleri atılan Marvel Sinematik Evreni‘nin en önemli isimlerinden biri Robert Downey Jr oldu. Iron Man karakteri pek çok maceranın bel kemiğini oluşturdu. Hayranların ona olan ilgisi de her filmle birlikte artış gösterdi. Bu ilgiyle birlikte tecrübeli oyuncunun kazancında da ciddi bir artış gözlemledik. Öyle ki Robert Downey Jr son yıllarda Hollywood’un en çok kazanan isimlerinden biri oldu. Avengers Endgame de bu gidişatı devam ettirecek gibi görünüyor.

Şaşırtıcı Avengers Endgame kazancı

Forbes‘un haberine göre sevilen oyuncu Avengers Endgame’de rol almak için Marvel ile 20 milyon dolara anlaşma sağlamıştı. Fakat bu sözleşmede Downey’nin gişe kazancı üzerinden yüzde 8 pay alacağına dair bir madde yer alıyordu. Filmin şimdiye kadar elde ettiği kazancı göz önünde bulundurup ufak bir hesaplama yapıldığında oyuncunun ekstradan 55 milyon dolarlık ödeme alacağı anlaşılıyor. Böylece oyuncunun Avengers Endgame kazancı toplamda 75 milyon dolara ulaşacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öte yandan bunun Iron Man’i göreceğimiz son Marvel filmi olduğunu da hatırlamak gerekiyor. Oyuncunun süper kahraman filmleriyle on yıllık macerası endgame ile birlikte son buldu. Robert Downey Jr hem karakterinin kaderi hem de yüksek kazancıyla bu macerayı güzel sonlandırmış oldu.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı