reklamı kapat

POPÜLER

oscar

Robert Downey Jr’ın Avengers Endgame ve Oscar kararı

Robert Downey Jr’ın Avengers Endgame filminde gösterdiği başarılı performansla Oscar Ödülleri’ne aday gösterilebileceği konuşuluyordu. Fakat oyuncunun kararı Marvel’ın kampanyasını etkiledi.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Avengers Endgame’in en önemli karakterlerinden biri Iron Man’di. Tony Stark hem hikayede çok büyük bir rol üstleniyordu, hem de Robert Downey Jr‘ın performansı çok başarılı bulunmuştu. Özellikle final sahnesindeki oyunculuğu Marvel hayranlarını fazlasıyla duygulandırmıştı. Avengers Endgame’in yönetmenleri Joe ve Anthony Russo da bu başarılı performansından ötürü Robert Downey Jr’ın Oscar adaylığı kampanyasına dahil edilmesi gerektiğini düşünüyordu. Fakat Marvel stüdyolarının Oscar kampanyası başladığında oyunculuk kategorisinde adaylık başvurusu yapılmadığını gördük. Herkes Robert Downey Jr için neden kampanya yürütülmediğini merak etmeye başladı. The Howard Stern Show‘a katılan oyuncu bunun kendisinin kararı olduğunu açıkladı.

Robert Downey Jr’ın Oscar Ödülleri kararı

“Bu konuyu gündeme getirdiğin için çok mutlu oldum. Çünkü adaylık konusunun bir süredir gündemde olduğununun farkındayım. Fakat Marvel stüdyolarının benim için adaylık kampanyası yürütmesini istemedim.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tecrübeli oyuncu neden aday gösterilmek istemediğine dair bir açıklamada bulunmuyor. Sadece Oscar Ödülleri’ne aday gösterilmesi için kampanya başlatılmasını istemediğini açıklıyor. Açıkçası onun bu kararının arkasında yatan nedeni fazlasıyla merak ediyoruz. Kimi seyirciler Robert Downey Jr’ın aday gösterilme ihtimalinin düşük olduğunu ve oyuncunun kaybedeceği bir mücadeleye girmek istemediğini düşünüyor.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı