reklamı kapat

POPÜLER

2020 Mazda3 TCR

Nefes kesen tasarım artık bir yarışçı; 2020 Mazda3 TCR

Motor sporlarının yeni sezonuyla birlikte piste girecek olan 2020 Mazda3 TCR, organizasyonların en dikkat çeken yüzlerinden birisi olacak.

2018 içerisinde resmi olarak karşımıza çıkan yeni jenerasyon Mazda3, yaşadığı karakter dönüşümüyle otomobil tutkunlarını adeta büyüledi. Sınıfının bu alandaki belkide en iddialı modeli haline gelmesinin ardından pek çok kişi için bir merak objesine haline gelen yeni 3, önümüzdeki yılla birlikte Kodo ruhunu pist sınırları içerisinde sergilemeye hazırlanıyor. Tanıtımı bugün gerçekleştirilen 2020 Mazda3 TCR versiyonu, içerisinde bulunacağı yarış dinamiklerinin getirdiği gövde komponentleriyle halihazırda etkileyici olan tasarımın bir üst noktaya taşınmasını sağlıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Mazda3 TCR hakkında açıklanan ilk detaylar

İlk resmi yarışına önümüzdeki ocak ayının sonlarında çıkacak olan Mazda3 TCR üzerinde hala son geliştirmelerin yapıldığını söylemek mümkün. Aracın bu noktadaki iyileştirimelerini Long Road Racing ile yapan Mazda cephesi, aracı satın alacakların aklında herhangi bir soru işareti bırakmak istemiyor. Kaputun altında yatan motor için 350 beygir güç ve 6 ileri şanzıman birlikteliğinden faydalanan ekipse şimdilik diğer performans verilerini açıklama konusunda temkinli. Otomobille beraber gelecek olan gövde kiti, jant seti ve devasa arka kanat ise genel itibarıyla regülasyonların bir yansıması olarak teknik katalogda karşımıza çıkıyor. Yaklaşık 175.000 dolar gibi bir etiket fiyatıyla satışa sunulacak olan TCR versiyonu; Renault Megane R.S., Seat Leon, Subaru WRX STi, Volkswagen Golf GTI, Hyundai Veloster N ve Honda Civic Type R gibi rakipler karşısında sınav verecek.