reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man

Marvel hayranlarının en büyük Spider-Man korkusu

Marvel ve Sony hayranları endişelendiren bir belirsizlik sürecinin ardından Spider-Man konusunda orta yolu buldu. Fakat bu güzel gelişme hayranların geleceğe dair endişelenmesine engel olamadı.

Advertisement

Kısaca hatırlatmak gerekirse Marvel‘ın zamanında haklarını sattığı Örümcek Adam’ı MCU’ya dahil edebilmek için Sony stüdyolarıyla anlaşma sağlaması gerekiyor. Biten anlaşmanın ardından iki taraf arasındaki ipler kopmuş gibi görünüyordu. Fakat bizleri şaşırtan bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz hafta Spider-Man sözleşmesinin kısa süreli de olsa yenilendiği anlaşıldı. Bu doğrultuda Marvel yüzde 25’lik yatırım yapıp aynı oranda kar elde edecek. Üçüncü solo filmin yanı sıra kahramanımız bir de Marvel projesinde görülecek. Buraya kadar her şey şahane. Peki bu projelerden sonra ne olacak?

Marvel’ın uygulayabileceği Spider-Man stratejisi

Hayranların endişeleri de tam olarak bu noktada başlıyor. Marvel stüdyolarının önümüzdeki yıllar içinde, özellikle dördüncü faz boyunca, Spider-Man’i önemsiz hale getirmeye çalışılacağı düşünülüyor. Bu doğrultuda Peter Parker‘ın MCU’da yer almıyor olması büyük bir problem olmaktan çıkacak. Örümcek Adam’ın daha önemsiz bir karakter haline getirilmesiyle şu anki sözleşmenin süresi dolduğunda Sony’nin pazarlık masasındaki gücü azalmış olacak. Böylece anlaşma Marvel’ın lehine daha iyi bir şekilde yenilenebilir veya Spider-Man sözleşmesini yenilemeye hiç gerek kalmayabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elbette bu durum Peter Parker özelinde büyük bir probleme dönüşüyor. Karakteri seven Marvel hayranları iyi Spider-Man hikayeleri seyretmek istiyor. Fakat Marvel eğer bu stratejiyi uygularsa sonuç herkes açısından can sıkıcı olacak.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı