reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Watch akıllı saat

Xiaomi Mi Watch akıllı saat hakkında merak edilen birçok sorunun cevabı

Xiaomi Mi CC9 Pro yanında tanıtılan Xiaomi Mi Watch akıllı saat modeli hakkında merak edilen birçok soruya cevap verildi.

Advertisement

Geçtiğimiz hafta tanıtılan Xiaomi Mi Watch akıllı saat için firmanın resmi paylaşımları devam ediyor. En son kullanım kolaylığı ve ekran alanından maksimum oranda yararlanmak adına yuvarlak değil dikdörtgen tasarlandığı ortaya çıkan saat, bu sefer merak edilen diğer bazı başka soruların cevaplarıyla gündemde. Şirket yetkilisine göre ilk olarak saat suya karşı dayanıklı. Yani bu model ile havuza ya da çok derin olmayan denize girilebileceği aktarılıyor. eSIM desteğinin Çin’de birçok şehirde çalışacağı açıklanan (Türkiye’ye gelirse bizde olmayacak) saatin, normal kullanımda 36 saatlik bir pil ömrü sunabildiği aktarılıyor. Bunun diğer WearOS saatlerden çok daha iyi olduğu aktarılıyor. Destekli akıllı ev ürünlerini kontrol etmek için de kullanılabileceği aktarılan saat, aynı zamanda yerleşik olarak müzik çalma özelliğine de sahip. Birçok spor dalını otomatik olarak algılayarak takibe başladığı belirtilen Xiaomi Mi Watch akıllı saat modelinin, kayışları değiştirilebiliyor. Ancak burada bağlantı sorunları yaratmaması için “resmi olmayan” metal kayışların kullanılmaması tavsiye ediliyor. iOS tarafında WearOS uygulaması üstünde kullanılabileceği aktarılan saat, en iyi performansı Android cihazlar ile veriyor deniyor. Ancak bunun değişmesi için çalışmaların sürdüğü aktarılıyor. Yani iPhone kullanıcılarına da güzel bir deneyim sunulması için firma geliştirme gerçekleştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Watch akıllı saat için kısa bir özet yaparsak

Mi Watch, gücünü Snapdragon Wear 3100 işlemciden alıyor. Bünyesinde GPS, WiFi, Bluetooth ve NFC birimleri yer alan saat, yukarıda da dediğimiz gibi eSIM desteğini de taşıyor. Bu sayede telefonlardan bağımsız hale gelebilen saat, hoparlör ve mikrofonuyla dijital asistan XiaoAI ile etkili bir iletişim kurulabiliyor. 1,78 inç her zaman açık özellikli AMOLED ekranı , 44 mm gövdesi ve 570 mAh pili bulunan saat, normal kullanımda 36 saatlik bir pil ömrü sunabiliyor. 8 GB dahili depolaması olan model, 1 GB RAM’e sahip. Saatin başlangıç fiyatı 185 dolar seviyesinde. Dikkat çeken Mi Watch Premium Edition isimli sürüm ise normalden farklı olarak safir cam ile korunuyor ve paslanmaz çelik kasaya sahip. Aynı zamanda metal kayış ile gelen sürümün fiyatı ise 285 dolar seviyesinde karşımıza çıkıyor.

İlgili Video