reklamı kapat

POPÜLER

Dodge Challenger Hellcat

Tamamen yanmış Dodge Challenger Hellcat’in hayata dönüşünü izleyin [Video]

Tamamen yanmış bir bir otomobili tamamen yenilemek mi? Evet böyle çılgın bir proje Dodge Challenger Hellcat için gerçekleştirilmiş durumda.

Dodge Challenger Hellcat, birçok kişinin hayalini süsleyen “kaslı” Amerikan otomobilleri arasında yer alıyor. İşte bu modellerden birisi yanarak tamamen kullanılmaz hale gelmiş. Normalde biliyorsunuz bu tarz hasar almış araçlar hurdalıklarda ezilerek geri dönüşüme sokuluyor. Bu sefer böyle bir duruma 275 bin aboneli D.I.Y GANG YouTube kanalı izin vermemiş. Ciddi anlamda hurdaya dönen aracı alınmış ve üstünde tam 9 ay boyunca çalışılarak adeta sıfır bir Hellcat hazırlamış. Bu 9 aylık süreci izlemesi gerçekten çok keyif veren 14 dakikalık yukarıdaki videoya sığdıran kanal, gerçekten inanılmaz bir emek ile efsane bir otomobilin sahibi olmuş. Gövdesinde şok büyük oranda zarar olduğundan başka bir hurdaya ayrılmış Challenger Hellcat kullanan ve adeta iki hurdadan tek bir 6,2 litre V8 motorlu canavar yaratan kanal, aracı dikkat çekici mavi renge boyamış.

Dodge Challenger Hellcat

Projeye başlandığında araç bu şekildeymiş

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dodge Challenger Hellcat, büyük restorasyon projesiyle ölüme terk edilmemiş

Birçok kişiye gereksiz gelebilecek bu proje, istenildiğinde ve aynı zamanda doğru ekipman ile zamana sahip olduğunda nelerin yapılabileceğini bir kez daha gözler önüne seriyor. Elbette her zaman sürekli gelir elde etmek için yapılacak bir proje olmayan bu Hellcat dönüşümü, YouTube’da güzel bir 15 dakika geçirmek isteyen otomobil tutkunlarını fazlasıyla memnun edecek türden. Kanalın sahibinin 9 aylık emek sonrasındaki tatmin duygusu ve mutluluğu da görülmeye değer.