reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

2019 Dodge Challenger SRT Hellcat Redeye
2019 Dodge Challenger SRT Hellcat Redeye
2019 Dodge Challenger SRT Hellcat Redeye

Dünyanın en güçlü ”muscle” otomobili: 2019 Dodge Challenger SRT Hellcat Redeye

Amerikan otomobil tarihinin en hızlısı olarak 2017’ya damgasını vuran Dodge Challenger SRT Demon, beraberinde rekorları alt üst eden performans değerlerini getirmişti.

Advertisement

Dodge performans değeriyle dikkat çeken bu otomobilin düzenlenecek açık artırma etkinliğiyle son örneği kısa bir süre önce satışa sunulmuştu. Paylaştığımız bu haberin üzerinden çok geçmeden Dodge, şu anda en güçlü otomobili Challenger SRT Hellcat Redeye’ı resmen görücüye çıkardı. Sunduğu performansla, piyasadaki en güçlü muscle otomobili olma özelliğini taşıyan SRT Hellcat Redeye, 840 beygir güç üreten Challenger SRT Demon kadar güçlü olmasa da 797 beygir ve 958 Nm tork üretebilen motoruyla dikkat çekiyor. 6,2 litre hacimli V8 motorun tercih edildiği otomobilde 8 ileri vitesli otomatik şanzıman sistemi kullanılıyor. 2,7 litrelik süper şarjda ise daha güçlü pistonlar yer alıyor. Aynı zamanda süper şarjda yüksek hıza dayanıklı valfler de bulunuyor. Saatte 100 kilometre hıza 3,4 saniyede ulaşabilen otomobilin sunduğu maksimum hız ise 327 kilometre. 2018’de karşımıza çıkan Widebody paketinin Challenger SRT Hellcat Redeye için de tercih edilebileceği belirtiliyor. 3,5 inç boyutundaki geniş çamurluklarla otomobilin daha kaslı bir görünüme kavuşacağını söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Challenger SRT Hellcat Redeye için geri sayım başladı

Otomobil tutkunlarının ilgisini çekeceğini söyleyeceğimiz Challenger SRT Hellcat Redeye, bu yılın dördüncü çeyreğinde yurt dışında satışa sunulacak. Otomobilin satış fiyatı ise yaklaşık 73 bin dolar olacak.

İlginizi çekebilir

Dodge Challenger SRT Demon