reklamı kapat

POPÜLER

60’lara hoş geldiniz: 2015 Dodge Challenger SRT Hellcat

Chrysler, Challenger modelinin şimdiye kadarki en güçlü modeli 2015 Dodge Challenger SRT Hellcat amerikan kası (muscle car) ile iddialı geliyor. Kompresör beslemeyi bünyesinde barındıran 6,2 litre hacimli supercharged V8 motor ile 600 beygir güç üreten otomobilde 6 ileri vitesli manuel veya 8 ileri vitesli otomatik şanzıman seçeneği bulunuyor.

Brembo imzalı fren sisteminin yer aldığı otomobilin ön aksında 390 mm çaplı diskler kullanılıyor. Siyah renkli ön panjuruyla agresif bir görünüme sahip olan otomobil, 20 inçlik siyah renkli jantlarıyla tüm dikkati üstüne çekiyor. Depo kapağı metalden, kaputu ise alüminyumdan üretilen Dodge Challenger SRT Hellcat’in iç mekanı ise oldukça şık. Kırmızı renkli göstergelerin ve deri koltukların yer aldığı otomobilin orta konsolunda 8,4 inçlik dokunmatik bir ekran yer alıyor. Bu ekran üzerinden sürüş seçenekleri (pist, spor ve cadde) ayarlanabiliyor. Otomobil çekiş modundayken minimal çekiş kontrolü,minimum stabilite kontrolü sağlıyor.

Spor modundayken otomobil çekiş kontrolünü ve stabiliteyi azaltırken, cadde modunda tam çekiş ve stabilite kontrolü sunuyor. İç mekana dönecek olursak konforlu bir iç mekan tasarımına sahip olan otomobilde müzik, fotoğraf ve video gösterimleri için SD kart girişi, USB ve kulaklık girişi yer alıyor. Diğer Challenger’ların da üretildiği Kanada’daki otomobil fabrikası Brampton Assembly’de üretilecek 2015 Dogde Challenger SRT, bu yılın ikinci çeyreğinde piyasada olacak.