reklamı kapat

POPÜLER

“Şeytan” son kez üretildi; Dodge Challenger SRT Demon macerası açık artırmayla bitiyor [Video]

Düzenlenecek açık artırma etkinliğiyle son örneğiyle satışa sunulacak olan Dodge Challenger SRT Demon, 2017 yılına imzasını atan otomobillerden birisi olarak hatırlanacak.

Amerikan otomobil tarihinin en hızlısı olarak 2017’ya damgasını vuran Dodge Challenger SRT Demon, beraberinde rekorları alt üst eden performans değerlerini getirdi. İvmelenme süresinin yanı sıra, kalkış anında sürücüsüne yaşattığı 1,8 g‘lik kuvvetle de yüzümüzde tebessüm yaratan ayrı bir rekor kıran “şeytan” fabrika çıkışında drag lastiklerini barındıran ender bir otomobil olarak tarih sahnesindeki yerini alacak. Böylesine ses getiren bir sürecin ardından üretim ve teslimat macerasına başlanan aracın bu alandaki gelişmesi artık bir son buluyor. FCA’in Kanada’nın Brampton kentinde yer alan fabrikada geçtiğimiz gün itibarıyla son örneği üretilen Challenger SRT Demon, son sahibine açık artırma usulüyle kavuşacak.

srtdemon7

Etkinlik takvimi belli oldu

Markanın sosyal medya hesabı üzerinden üretim süreçlerini adım adım işleyen bir video ile kutlamasını yaptığı son üretimle birlikte, modern zamanların en ikonik Amerikan Kası’nın 3.300. örneği banttan indirilmiş oldu. Siyah renk tercih edilerek üretilen son Demon modelinin yer alacağı açık artırma etkinliği ise önümüzdeki ay içerisinde gerçekleştirilecek. Standart SRT versiyonundan farklı olarak 97 yeni parça barındıran bu özel canavar toplamda 840 beygir güç ve 1.043 Nm tork üreten 6.2 litrelik V8 Hellcat motorunun geliştirilmiş bir versiyonunu barındırıyor. Bu değerlerin standart versiyonda 707 beygir güç ve 881 Nm tork olduğunu hatırlayınca, gelinen noktadaki başarı bir kat daha değer kazanıyor asında. Son örneğiyle podyuma çıkacak olan Dodge Challenger SRT Demon’ın ne kadarlık bir fiyat üzerinden alıcı bulacağını hep birlikte göreceğiz. Aracın üretim sürecini gösteren videoya haberin ana görseli üzerinden, merak ettiğiniz diğer teknik detaylara buradan ulaşabilirsiniz.