reklamı kapat

POPÜLER

e-koruma

Çocukların internette güvende kalmasını sağlayan platform: E-Koruma [Video]

İnternetteki tehlikelerin farkında olan E-Koruma, 2 yıldır, 18 yaşından küçük çocuklar ile ilgili gelen , “uygunsuz içeriklerin internetten kaldırılması”, taleplerini ücretetsiz olarak işleme aldı. Çocuklar İçin E-Koruma, sosyal sorumluluk projesi kapsamında e-koruma.net çocuklarımıza destek olmaya ve içeriklerin kaldırılması noktasında ücretsiz olarak hizmet vermeye, aileleri bilinçlendirmeye devam ediyor.

E-koruma kurucusu Av.Kadir Kurtuluş yapmış olduğu açıklamada : ‘’İnternet ortamında ki durum çok vahim, gün içinde çok fazla telefon ve mailler alıyoruz, durum gün geçtikçe artıyor, daha fazla çocuğa ulaşalım, daha fazla mağduriyeti önleyelim, aileleri bilinçlendirelim ve elimizden geleni değil fazlasını yapalım dedik. Bu derdin, derin ve büyük bir dert olduğunu, çocuklarımıza sahip çıkmamız gerektiğini şimdide tüm Türkiye’ye anlatalım istedik’’ dedi.

Aile, öğretmen ve çocuk ücretsiz danışma hattı

E-koruma aile, öğretmen ve çocuk danışma hattı; Aileleri, çocuklarını nasıl koruyabilir, nasıl gözlem yapmalılar, nelere dikkat etmeleri gerekir, bir mağduriyet halinde nasıl hareket etmeleri gerekir gibi konularda bilgilendiriyor.

Tüm liselerde E-Koruma ve sosyal medya eğitimi

Artan internet kullanımı sonucunda kontrol edilemez hale gelen sanal dünya çocuklar için ciddi bir tehdit haline gelmiştir. İnternette vakit geçiren çocuk ve gençlerin zaman kontrolü sınırlaması yapılmadığından hem cinsel istismar ya da başkaca suçların mağduru olabiliyor.

Av.Kadir Kurtuluş sözlerine ‘’amacımız; artan istismar olayları ile birlikte çocuklar kendilerini maddi ve manevi olarak nasıl koruyabilirler ve bu durumun önüne geçmek için neler yapmalılar, herhangi bir mağduriyette nasıl yardım almaları gerekmektedir gibi konularda bilinçlendirmek. Bu durumlarla karşılaşan aile ve çocukların bize ulaşarak mağduriyetlerini belirtmelerini ve kaldırma işlemlerini ücretsiz olarak yapacağız’’ dedi.

Video