reklamı kapat

POPÜLER

Bir değil iki tane; 2019 Mercedes A-Serisi hibrit için ilk detaylar geldi

Kısa süre önce Renault ortaklığıyla geliştirilen dizel motor opsiyonuna kavuşan 2019 Mercedes A-Serisi, ilk günden itibaren beklenen hibrit desteğe de sahip olacak.

Bu yılın başlarında gerçekleştirilen tanıtımının ardından şu sıralar Türkiye sınırları içerisine girmekle meşgul olan 2019 Mercedes A-Serisi uzun bir süre daha gündemde kalacak gibi gözüküyor. Elde ettiği değişim ve geliştirmelerle premium C sınıfınında çok ciddi bir atılım yapan yeni jenerasyon, motor konusunda bir ilke adım atmaya hazırlanıyor. Devam etmekte olan elektrik dönüşümüne dahil olması gerektiğini pek çok kez dile getirdiğimiz model için planlama yaptığı söylenen Mercedes, A-Serisi’nde hibrit opsiyonu iki farklı versiyon üzerinden kullanıcılarla buluşturma aşamasında. Tamamen elektrikli bir A-Serisi’ne şimdilik kapılarının kapalı olduğunu da öğrendiğimiz markanın hibrit konusundaki tercihi ise “plug-in” yapıdan yana kullanması bekleniyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Versiyonların ismi de gündemde

Dış basının da odak noktaları arasında yer alan konunun teknik detaylarının yanı sıra rozetleriyle ilgili de bazı detaylar karşımıza çıkıyor. Gelen bilgilere göre iki farklı seçeneği kullanıcılarla buluşturmak isteyen Mercedes’in belirlediği isimler A220e 4Matic ve A250e 4Matic olarak masada yer alıyor. “4Matic” ibaresinin doğal bir getirisi olarak her ikisinin de dört tekerlekten çekişli altyapı üzerine şekilleneceğini de anlayabiliyoruz. Konuyla ilgili merak edilen en temel nokta ise elektrik motoruna hangi içten yanmalı ünitenin eşlik edeceği. Bu konuda gözlerin, Reanult ortaklığıyla geliştirilen 1,3 litrelik ünite üzerinde olduğunu görüyoruz. 136 ve 163 beygirlik güç değerleriyle hibrit versiyonlarda görev yapması beklenen bu motora, 90 beygir güç üreten elektrik motoru eşlik edecek. Ekim ayı itibarıyla tanıtılabileceği söylenen hibrit Mercedes A-Serisi’nin Türkiye pazarı için de büyük bir kazanç olacağını belirmek gerekiyor. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili video