reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes A-Serisi

Mercedes A-Serisi hibrit hakkında ortaya çıkan yeni detaylar

Geçtiğimiz yıldan beridir beklentisi içerisinde olduğumuz Mercedes A-Serisi hibrit, netleşen ve resmiyete kalan yeni detaylarıyla gündemde.

Pek çok kişinin AMG versiyonunun en üst versiyonu üzerinden gelişmelerini beklediği Mercedes A-Serisi için iki koldan çalışmalar sürüyor. Performans varyasyonunun yanı sıra hibrit teknolojisine sahip altyapısıyla da karşımızda olacak otomobilden daha net detaylar belirmeye başladı. Autocar kaynaklı olarak servis edilen bilgiler arasında, şarj edilebilir hibrit niteliklerini barındıracak olan modelin A250e adıyla ürün gamına eklenmesi büyük oranda kesinlik kazanmış gibi görünüyor. Eğer beklentiler bizi yanıltmaz ise hibrit A-Serisi’nin saf elektrik menzili de bu zamana kadar sunulan sistemlerin biraz daha iyileştirilmiş hali olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes A-Serisi hibrit elektrik sistemi bir adım aileride

Haberin detaylarına baktığımızda aracın içten yanmalı motor kısmında 1,3 litrelik benzinli ünitenin karşımıza çıkacağını görüyoruz. Ailenin giriş seviyesi olan A200’den aklımızda kalan bu motor 160 beygir dolaylarında güç ve 200 Nm tork değerleriyle hizmet edebilir. Elektrik ünitesi kısmında kullanılacak olan üniteninse 100 beygirlik güç ve 300 Nm torkla bu yapıya katkı vermesi bekleniyor. 8 ileri değerli şanzımanın içerisinde konumlandırılan motora eşlik edecek batarya için şu aşamada görünen değerse 15 kWh seviyelerinde. Bu paketle birlikte aracın 60 kilometrelik saf elektrik menzil sunabileceğine işaret ediliyor. Mercedes A-Serisi hibritin elektrikli sürüş modunda erişebileceği maksimum sürat ise 140 km/s olarak netleşmiş görünüyor. Hızlı şarj teknolojisinin de desteklenmesi beklenen A250e için önümüzdeki günler daha hareketli olacak.

İlgili video

Yeni motor seçenekleri ve tasarım evrimiyle 2019 Mercedes A-Serisi